Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5644
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co się stało ze „śluzami” dla rowerzystów?

Wtorek, 13 czerwca 2017, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 24 czerwca 2017, 8:14
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Co się  stało ze „śluzami” dla rowerzystów?
Fot. Joanna
W Jeleniej Górze na ulicy Wolności, w zeszłym roku namalowano na jezdni specjalne, poziome oznaczenia dla rowerzystów, tzw. „śluzy rowerowe”. Dzisiaj nie ma po nich prawie śladu. Ponieważ praca została wykonana źle i w wyniku kolejnych następstw, wstrzymano się z odświeżaniem oznaczeń dla rowerzystów.

W Jeleniej Górze co pewien czas odświeża się linie na przejściach dla pieszych. Ostatnio takie prace były wykonywane. W mieście w dwóch miejscach na ulicy Wolności były również namalowane poziome oznaczenia, w kolorze czerwonym, przeznaczone dla rowerzystów – tzw. „śluzy rowerowe”. Niestety, nie ma już po nich praktycznie śladu. Takie oznakowanie znajdowało się na ulicy Wolności, przy zbiegu z ulicą Marcinkowskiego oraz przy zjeździe na plac Piastowski. „Śluzy” zostały namalowane w ubiegłym roku, jesienią i już kilka dni po ich namalowaniu, zauważono, że są nietrwałe. Firma, która źle wykonała pracę nie otrzymała za to wynagrodzenia. Nie kwestionowała tej decyzji. Oznakowanie dla rowerzystów planowano ponownie namalować po okresie zimowym, kiedy będą ku temu sprzyjające warunki atmosferyczne.

Wiosną tego roku, nastąpiły korekty w prawie dot. jazdy rowerami, niektóre miasta zdecydowały się na wprowadzenie „kontrapasów”, które umożliwiałyby jazdę ulicami jednokierunkowymi pod prąd. Postanowiono więc poczekać, aż wszystkie zmiany zostaną uregulowane. Na chwilę obecną zdecydowano się na nieodświeżanie namalowanych wcześniej „śluz”. Zostanie to zrekompensowane w inny sposób. - Kwota przeznaczona pierwotnie na namalowanie „śluz”, zostanie w najbliższej przyszłości wykorzystana na działania wspierające poruszanie się rowerem w Jeleniej Górze – taką informacje otrzymaliśmy z Biura Prezydenta Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group