Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5666
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Piątek, 15 października 2021, 6:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co dalej z punktem krwiodawstwa?
Fot. WAC
To niedopuszczalne i nie do uwierzenia, aby w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej zabrakło punktu krwiodawstwa – mówi pan Michał.
Niestety taka sytuacja stanie się faktem od grudnia 2021 - mówi nasz Czytelnik. - Podczas rozmowy z personelem, kiedy oddawałem krew (oddaję ją od ponad 10 lat w tej samej placówce) dowiedziałem się, że szpital nie chce, aby punkt krwiodawstwa dalej tu funkcjonował. Według tego co mówiły pielęgniarki i sam lekarz - krwiodawstwo w szpitalu w Jeleniej Górze będzie czynne tylko do końca listopada. Każdego dnia oddaje tu krew kilkadziesiąt osób. Wiele z nich robi to regularnie i nie wyobraża sobie sytuacji, w której w szpitalu nie było możliwości podzielenia się tak ważnym darem dla tych, którzy tego potrzebują, by przeżyć.

Natalia Kozdrowiecka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu potwierdza, że jeleniogórski punkt krwiodawstwa w swojej dotychczasowej lokalizacji w WCSKJ będzie funkcjonował jedynie do końca listopada 2021 r. Jednak - jak zapewnia - nie ma takiej możliwości, aby krwiodawcy z Jeleniej Góry zostali pozbawieni możliwości dzielenia się tym najcenniejszym darem i innymi ludźmi.

Dyrekcja szpitala ma inne plany co do tych pomieszczeń i będziemy musieli w innym miejscu przyjmować dawców - mówi N. Kozdrowiecka. - Nie mogę jeszcze oficjalnie powiedzieć gdzie to będzie, bo nadal trwają rozmowy jak to dokładnie będzie wyglądać. Czy to będzie siedziba stacjonarna, czy krwiobus to nie pozostawimy naszych dawców bez możliwości oddawania krwi. Jelenia Góra jest dużym miastem, gdzie wiele osób oddaje krew więc musimy im to umożliwić.

Jak uzupełnia Justyna Szreter z Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej - zmiana przeznaczenia pomieszczeń, w których do tej pory funkcjonował punkt krwiodawstwa związana jest z rozbudową pracowni leku cytostatycznego.

Od kilku lat w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej opracowywane były plany rozbudowy funkcjonującej w szpitalu pracowni leku cytostatycznego, o czym informowane było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu - informuje J. Szreter. - Medykamenty wytwarzane w pracowni są niezwykle istotne w leczeniu pacjentów chorych na nowotwory. Zapotrzebowanie na leki cytostatyczne w naszym regionie ciągle rośnie, a pacjentów onkologicznych przybywa. Te fakty oraz wymogi zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych na potrzeby pracowni leku cytostatycznego spowodowały konieczność przeorganizowania przestrzeni obiektu szpitala i pracownia będzie musiała być zlokalizowana także w części budynku, w którym obecnie znajduje się punkt krwiodawstwa.
Dotychczasowa współpraca szpitala i punktu krwiodawstwa przebiegała wzorowo. O planach szpitala Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu było powiadomione z dużym wyprzedzeniem. Dobre intencje obu stron są podstawą prowadzonych rozmów o ewentualnym wydzierżawieniu RCKiK innych przestrzeni na terenie obiektu WCSKJ. Dostaliśmy też zapytanie od dyrekcji RCKiK, czy możliwe byłoby doraźne postawienie przed szpitalem krwiobusa i oczywiście wyraziliśmy na to zgodę - kończy J. Szreter.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
8
24%
Smuci
19
56%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group