Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8409
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co budują przy Grunwaldzkiej?

Czwartek, 8 kwietnia 2021, 13:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co budują przy Grunwaldzkiej?
Fot. Przemek Kaczałko
Czytelnicy zgłaszają się do naszej redakcji z pytaniami o budowę w centrum miasta. W poprzednich latach władze miasta zapowiadały, że przy ul. Grunwaldzkiej (koło stacji paliw) powstaną miejsca parkingowe dla autobusów, tymczasem - jak wynika z tablicy informacyjnej budowy - inwestorem jest Fabryka Mebli Bodzio.

Jeszcze w 2019 roku była mowa o parkingu.

Chcemy mieć w tym miejscu zaplecze dla turystów planujących zwiedzanie Starego Miasta i Rynku – wyjaśniał w 2019 roku Cezariusz Wiklik, rzecznik UM. – Obecnie na terenie przy ul. Grunwaldzkiej kierowcy autobusów zrobili sobie bezpłatny parking często wysadzając turystów w tym błocie, zupełnie niepotrzebnie. W Jeleniej Górze są bowiem trzy bezpłatne miejsca, gdzie można zwiedzających wysadzić i odebrać: przy ul. Bankowej pomiędzy sądem a przystankiem MZK, przy ul. Kubsza (dla tych, którzy zwiedzanie planują rozpocząć od Kościoła Łaski) oraz w zatoczce autobusowej MZK przy ul. Podwale. Jednak bezpłatny postój obowiązuje tam do 15 minut. Po tym czasie kierowcy mogą skorzystać z płatnych miejsc postojowych, z których korzystać jednak nie chcą. Wybudowanie tego parkingu jest tym bardziej potrzebne, że na Osiedlu Robotniczym zniknęły tzw. dzikie miejsca parkingowe, w miejsce których powstają budynki mieszkalne – dodał wówczas C. Wiklik.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: jelonka.com/parking-zamiast-blota-80114

Zapytaliśmy Urząd Miasta czy przeznaczenie terenu zmieniło się, jednak rzecznik prasowy zapewnia, że miejsca parkingowe powinny powstać.

W odniesieniu do informacji z 2019 r. nic się nie zmieniło. Nabywca działki został zobowiązany aktem notarialnym do m.in. ""budowy miejsc postojowych dla minimum 10 autokarów" (co wynika z par. 8 aktu notarialnego) - odpowiada C. Wiklik.

Twoja reakcja na artykuł?

15
14%
Cieszy
38
37%
Hahaha
4
4%
Nudzi
2
2%
Smuci
13
13%
Złości
32
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
802
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group