Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7881
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciepło dla wody prosto ze słońca

Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:24
Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2010, 15:28
Autor: TEJO
Nie chcesz przepłacać rachunków za ciepłą wodę i jednocześnie zadbać o czystość środowiska? Zafunduj sobie kolektor słoneczny. W zakupie pomoże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który – na określonych warunkach – oferuje tanie kredyty i dotacje.

Program priorytetowy na realizację przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii prowadzony przez fundusz dotyczy w szczególności dopłat częściowych do spłaty kredytów zaciągniętych w bankach na zakup i montaż kolektorów słonecznych, służących do ogrzewania wody użytkowej w budynkach mieszkalnych – poinformowano wczoraj na konferencji prezydenta miasta.

O funduszowe środki mogą starać się zarówno właściciele indywidualni domów jak i wspólnoty mieszkaniowe. Mogą też być to osoby mające prawo do dysponowania wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym, na którym mają być zamontowane kolektory słoneczne. Z akcji wyłączone są podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Cena urządzeń jest różna i zaczyna się od sześciu tysięcy złotych. Ale do tego trzeba jeszcze dodać koszt montażu zarówno instalacji jak i robociznę.

Na realizację programu NFOŚiGW przeznaczył ogółem 300 mln zł w latach 2010-2014, w tym na lata 2010-2012 200 mln zł natomiast w latach 2013-2014 100 mln zł. Nabór wniosków o dotację wraz z wnioskami o kredyt prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski należy składać w bankach z którymi NFOŚiGW zawarł umowę o współpracy. W Jeleniej Górze i Reginie to Bank Ochrony Środowiska- Oddział Operacyjny przy ul. Wolności 5.

Dotacja udzielana jest w wysokości 45 procent kredytu bankowego przyznanego na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Operacje dokonywane są przelewane są na konto wykonawcy lub dostawcy urządzeń na podstawie wystawionych na kredytobiorcę faktur.

Wysokość kredytu z dotacją wynosi 100 sto procent kosztów kwalifikowanych lecz nie może przekroczyć 2 500 zł/m2 powierzchni całkowitej kolektora –informują organizatorzy działań.

Więcej informacji można uzyskać w banku udzielającym kredytów z dopłatą tj. BOŚ SA. Oddział Operacyjny w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group