Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6576
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciepliczanie! Wykorzystajcie szansę!

Wtorek, 22 marca 2011, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ciepliczanie! Wykorzystajcie szansę!
Fot. TEJO
To słowa Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry, który dziś, wraz z przewodniczącym rady miasta Jerzym Lenardem podsumował niedzielne wybory do rady dzielnicy Cieplice.

O ich wynikach, które właśnie się uprawomocniają, informowaliśmy wczoraj. Nie zaszły w nich żadne zmiany. Wybory zdecydowanie wygrało Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, które do rady dzielnicy wprowadziło 11 radnych. Frekwencja wyniosła 12,9 procent. Choć wynik wydaje się mało imponujący, zdaniem Jerzego Lenarda jest w miarę poprawny.

– Są miasta znacznie od Jeleniej Góry większe, gdzie w podobnych wyborach frekwencja nie przekroczyła 2, 3 procent – powiedział szef rady miasta, który jednocześnie nadzorował pracę komisji wyborczej ds. głosowania w Cieplicach. Dodał, że około pięciu procent ciepliczan nie mogło – ze względów formalnych (mieszkają poza granicą tzw. jednostki pomocniczej, choć jeszcze w Cieplicach) – wziąć udziału w wyborach.

Prezydent Marcin Zawiła traktuje wybory oraz to, co się po nich będzie działo, jako „eksperyment”, na podstawie którego zostanie rozważona kwestia dzielnicowej odrębności innych części naszego miasta (Zabobrze, Sobieszów, Maciejowa). Jeśli ciepliccy radni będą działać skutecznie i okażą się pomocni dla załatwiania codziennych bolączek mieszkańców, wtedy być może podobne rady będą powstawały w innych rejonach stolicy Karkonoszy. Warunek jest jeden: muszą one formalnie zostać uznane za dzielnice. W przypadku Cieplic było to konieczne ze względu na utrzymanie statusu uzdrowiska.

Wbrew temu, co przekazano wcześniej, Marcin Zawiła podejmie starania, aby pierwsza sesja rady dzielnicy Cieplice odbyła się w… Cieplicach. – To bardzo ważne nie tylko ze względu na symbolikę – powiedział szef miasta. Siedzibą biura rady dzielnicy najpewniej będzie któreś z pomieszczeń kompleksu poklasztornego, gdzie znajdą swoje miejsca Muzeum Przyrodnicze i CCK „Przystań Twórcza”. Póki co do dyspozycji cieplickich rajców będzie jeleniogórski ratusz.

– Zwracam się do ciepliczan, aby wykorzystali swoją szansę – powiedział Marcin Zawiła dodając, że jest przekonany, iż wybrane osoby to ludzie Cieplicom oddani, którzy mogą zrobić wiele dla dobra przyszłości uzdrowiska. Szef miasta nadmienił też, że obecnie Cieplice nabierają rangi i są terenem, gdzie prowadzi się poważne inwestycje za pieniądze z funduszy europejskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group