Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6719
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciepliczanie! Wykorzystajcie szansę!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 marca 2011, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
To słowa Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry, który dziś, wraz z przewodniczącym rady miasta Jerzym Lenardem podsumował niedzielne wybory do rady dzielnicy Cieplice.

O ich wynikach, które właśnie się uprawomocniają, informowaliśmy wczoraj. Nie zaszły w nich żadne zmiany. Wybory zdecydowanie wygrało Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, które do rady dzielnicy wprowadziło 11 radnych. Frekwencja wyniosła 12,9 procent. Choć wynik wydaje się mało imponujący, zdaniem Jerzego Lenarda jest w miarę poprawny.

– Są miasta znacznie od Jeleniej Góry większe, gdzie w podobnych wyborach frekwencja nie przekroczyła 2, 3 procent – powiedział szef rady miasta, który jednocześnie nadzorował pracę komisji wyborczej ds. głosowania w Cieplicach. Dodał, że około pięciu procent ciepliczan nie mogło – ze względów formalnych (mieszkają poza granicą tzw. jednostki pomocniczej, choć jeszcze w Cieplicach) – wziąć udziału w wyborach.

Prezydent Marcin Zawiła traktuje wybory oraz to, co się po nich będzie działo, jako „eksperyment”, na podstawie którego zostanie rozważona kwestia dzielnicowej odrębności innych części naszego miasta (Zabobrze, Sobieszów, Maciejowa). Jeśli ciepliccy radni będą działać skutecznie i okażą się pomocni dla załatwiania codziennych bolączek mieszkańców, wtedy być może podobne rady będą powstawały w innych rejonach stolicy Karkonoszy. Warunek jest jeden: muszą one formalnie zostać uznane za dzielnice. W przypadku Cieplic było to konieczne ze względu na utrzymanie statusu uzdrowiska.

Wbrew temu, co przekazano wcześniej, Marcin Zawiła podejmie starania, aby pierwsza sesja rady dzielnicy Cieplice odbyła się w… Cieplicach. – To bardzo ważne nie tylko ze względu na symbolikę – powiedział szef miasta. Siedzibą biura rady dzielnicy najpewniej będzie któreś z pomieszczeń kompleksu poklasztornego, gdzie znajdą swoje miejsca Muzeum Przyrodnicze i CCK „Przystań Twórcza”. Póki co do dyspozycji cieplickich rajców będzie jeleniogórski ratusz.

– Zwracam się do ciepliczan, aby wykorzystali swoją szansę – powiedział Marcin Zawiła dodając, że jest przekonany, iż wybrane osoby to ludzie Cieplicom oddani, którzy mogą zrobić wiele dla dobra przyszłości uzdrowiska. Szef miasta nadmienił też, że obecnie Cieplice nabierają rangi i są terenem, gdzie prowadzi się poważne inwestycje za pieniądze z funduszy europejskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~góralka 22-03-2011 17:08
Cieplice Górą - Jelenia Dołem . Super ,hiper. Zemsta dzielnicy za ostatnie kilkadziesiąt lat.
~Tom 22-03-2011 17:33
Oj tak, Cieplice górą, u Was przy Biedronce na Wolności jeszcze "Prystrom na prezydenta" a i Obrembalskiego plakat na Placu Piastowskim wisi !!! Może od tego trzeba zacząć robić porządek w Cieplicach ??
~ 22-03-2011 17:49
Cieplice to slamsy.
~ 22-03-2011 18:53
mieszkańcy Cieplic tak wykorzystają szansę, jak Prezydent pozwoli. Przecież bez pieniędzy z budżetu nic nie zrobią. Wpływ na przegłosowanie budżetu żaden, bo nie mają głosu!!Życzyć to sobie mogą dużo(zdrowia, szczęścia, pomyślności)
~iras 22-03-2011 19:33
To dopiero preludium do tego co będzie w Cieplicach!Wejściówki do Miasta Cieplice będą.Nie dla psa kiełbasa.Płacić!
~cieplik 22-03-2011 19:58
Panie Prezydęcie dlaczego w naszym mieście nie ma skupu butelek,wszedzie walają się butelki,nawet niedaleko Pańskiego domu.Miasto bierze podatki od wszystkich ,więc proszę pomyśleć,butelki można potłuc, (bardzo drobno)i dodawać do np.do asfaltu,betonu nie konstrukcyjnego; kostka brukowa,itd.
stańczyk 22-03-2011 23:46
i co niedowiarki?- Miłośnicy górą. 11 z 15 - wynik jak marzenie. Już czekam na pierwsze działania Rady w takim składzie. Może jakieś sprzątanko Cieplic..... kurcze, jak się Miłośnicy wezmą za rządzenie, możemy mieć w Cieplicach drugi Paryż i Nowy Jork równocześnie. I przypominam: Staromiejska za Miłośnikami!!! p.s. mam nadzieję że nikt ze Staromiejskiej nie głosował na szefową ZGLu. Efekty działan tej Pani widać w każdym zakątku Cieplic, a teraz będzie wtykała kij w szprychy Rady Cieplic. Przyznać się - kto wybrał panią Witek???
~! 23-03-2011 5:44
>stańczyk
stańczyk 23-03-2011 8:50
5:44? przy komputerze? w zimną, dżdżystą noc? Podziw mój walczy z niedowierzaniem, a niedowierzanie z fascynacją. Siedzę sobie przy porannej kawce ... od 8:00, patrzę na tę 5:44 ... . No nic - oświadczam, że żaden z moich 15 krzyżyków nie zahaczył choćby na ułamek milimetra o kratkę przy nazwisku dyrektorki ZGL-u. Stańczyk to błazen, ale kocha swoją małą ojczyznę, i nie robi jej takich brzydkich kawałów. A Staromiejska czeka na porządek z koszami i zlikwidowanie ruin murku przy szkole muzycznej(zdaje się że ten murek to jeden z efektów braku działań p.Witek, może Rada to sprawdzi). Koparka stoi 30 metrów od tego murku... może Ktoś, coś, szybko..... BO STAROMIEJSKA ZA MIŁOŚNIKAMI!!!
~obserwaator 23-03-2011 14:36
pytanie w jakich okolicznosciach wybrano rade w takim skladzie. po cieplicach kraza informacje iz moglo dojsc do dopisywanek skreslen na kartach... stad tyle osob z tego marnego stowarzyszenia.
~! 23-03-2011 19:46
Panie >stańczyk< to ja brzoza 05,44 resztę komentarza wyciął cenzor,oczywiście że mogło dojść do nadużyć ,/proste jak bylo 5X to dokreslili reszte .Stańczyk miał dzwoneczki na czapce ,a TY gdzie dzwonisz,dziś sluchałem ,ale tylko echo grało.Pozdro ,trzym sie SKMu .
~ 30-03-2011 22:58
Rada Cieplic powinna działać odrębnie a nie na posługach Stowarzyszenia Miłosników Cieplic i reprezentować ich interesy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group