Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3596
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplickie termy – już bez przeszkód

Piątek, 19 lutego 2010, 18:20
Aktualizacja: Wtorek, 23 lutego 2010, 8:14
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Cieplickie termy – już bez przeszkód
Fot. TEJO
Po dzisiejszej pozytywnej ocenie formalnej i merytorycznej pewne jest, że Jelenia Góra dostanie wsparcie na budowę zespołu basenów termalnych w Cieplicach – informuje wicemarszałek województwa Jerzy Łużniak. Nie ma więc żadnych przeszkód, aby prace rozpoczęły się w pierwszym kwartale tego roku.

Wniosek został złożony pod koniec roku do Polskiej Organizacji Turystycznej, instytucji wdrażającej segment turystyczny programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013. Jego wartość szacowana jest na ponad 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Termy mają być gotowe pod koniec przyszłego roku. Zespół basenów zostanie zbudowany przy Parku Zdrojowym na byłym terenie fabryki PM Poland . Szacuje się, że każdego roku z zespołu basenów z rozmaitymi atrakcjami skorzysta około 200 tys. mieszkańców i turystów.

Kąpać się będą w wodach termalnych o właściwościach leczniczych.Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji.

Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gejzery, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw.

Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie kilkudziesięcioosobowa załoga.

Jak podkreśla Jerzy Łużniak pozytywna decyzja była możliwa nie tylko dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi, ale także wsparciu Grzegorza Schetyny, posła ziemi jeleniogórskiej oraz szefa Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group