Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2691
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplicki wehikuł czasu Rozalii Saulson

Wtorek, 13 stycznia 2009, 9:00
Aktualizacja: 14:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cieplicki wehikuł czasu Rozalii Saulson
Fot. TEJO
Kto chce oczyma wyobraźni zobaczyć „Cieplice i okolice jego…” w XIX wieku, powinien udać się do Antykwariatu pod Arkadami na promocję pierwszego polskojęzycznego przewodnika po uzdrowisku i popularnych miejscowościach w sąsiedztwie.

To druga edycja książki „Warmbrunn i okolice jego w 38 obrazach zebranych w 12 wycieczkach przez Pielgrzymkę w Sudetach”. Przewodnik napisała Polka lecząca się w połowie XIX wieku w Uzdrowisku Cieplice, Rozalia Saulson.

Pozycja została wydana po raz pierwszy anonimowo przez wrocławskiego edytora Korna w 1850 roku. Współczesne jej wydania opracował Ivo Łaborewicz, a najnowsza książka ukazała się nakład em wydawnictwa „Ad rem”. Autorami ilustracji są uczniowie Liceum Plastycznego z Cieplic, a okładkę zaprojektowała Beata Kornicka-Konecka.

W środę (14 stycznia), w Antykwariacie pod Arkadami na placu Ratuszowym, o godz. 17, odbędzie się prezentacja wspomnianej pozycji. Opowie o niej sam Ivo Łaborewicz, który przybliży fascynujące „poszukiwania” tożsamości autorki dzieła oraz epokę, w której tworzyła. Spotkanie poprowadzi Emil Mendyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group