Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4250
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplicki komisariat z nowym obliczem

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ region
Wtorek, 26 października 2010, 11:09
Aktualizacja: 11:11
Autor: Angela
Fot. Angela
W miniony piątek oddano do użytkowania odnowiony Komisariat II Komendy Miejskiej Policji w Cieplicach. Budynek został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie trwa remont komisariatu w Szklarskiej Porębie, który zakończy się w listopadzie br. Koszt remontu budynków to niemal milion złotych. Pieniądze pochodzą z UE oraz z budżetu miasta.

Na te remonty komisariatów w Cieplicach i Szklarskiej Porębie zarówno mieszkańcy, jak i policjanci czekali ponad dwadzieścia lat. W minionym roku udało się pozyskać pieniądze na ten cel z funduszy unijnych. Wnioskodawcą projektu pt. „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska” była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, wraz z partnerami wśród, których znalazły się: Miasto Jelenia Góra i gminy: Kudowa Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Miejska Polanica Zdrój, Miejska Nowa Ruda, Lubawka oraz Kamienna Góra. Całkowita wartość projektu wyniosła 10,7 mln zł, a przyznana unijna dotacja to 5,8 mln zł, z czego ponad milion zł trafił do Jeleniej Góry.

- Jako jedyny z partnerów projektu otrzymaliśmy pieniądze na remont dwóch komisariatów. W ramach prac w Cieplicach udało nam się gruntownie przebudować wejście, gdzie mieści się biuro obsługi klienta. Wykonano również drenaż budynku, strukturę podpiwniczenia i zaplecze sanitarne z prysznicami dla policjantów. Swoje oblicze całkowicie zmieniła recepcja komisariatu, dzięki czemu obsługa mieszkańców i turystów będzie odbywała się w o wiele lepszych warunkach niż dotychczas – mówi Zbigniew Ciosmak, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej
Górze.

Obecnie remont prowadzony jest również w komisariacie policji w Szklarskiej Porębie. Tam poza modernizacją recepcji, wejścia i budową zaplecza sanitarnego wyremontowany zostanie dach. W międzyczasie wymieniano również okna. Prace mają się zakończyć w listopadzie br.
Jeleniogórska policja stara się również o wybudowanie komisariatu w Kowarach. Obecnie na ten cel pozyskano działkę, ale brakuje pieniędzy na budowę i materiały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~J-23 26-10-2010 11:19
Kiedy policja zagospodaruje działkę w Kowarach?
~Hi hi hi 26-10-2010 12:49
Podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszajacych się za pomocą wózka inwalidzkiego niestety niezgodny z warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)§ 71. 1. Pochylnie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych powinny mieć szerokość płaszczyzny ruchu 1,2 m, krawężniki o wysokości co najmniej 0,07 m i obustronne poręcze odpowiadające warunkom określonym w § 298, przy czym odstęp między nimi powinien mieścić się w granicach od 1 m do 1,1 m.(...) Nie widzę krawężników, o których mowa w przepisach.
~Tak 26-10-2010 12:54
Nie tylko ten budynek został wyremntowany w tym roku na Placu Pistowskim ! Plac Piastowski pięknieje ! To tak tylko dla poinformowania autorki publikacji !!!
~~~ 26-10-2010 12:56
O ile pieknem nazywac syf to i owszem - pieknieje
~mieszkamtu 26-10-2010 14:20
nie tylko krawężniki, ale również poręcze które mają służyć do wciągnięcia wózka na pochylnię przez inwalidę są za wysoko, mogą doprowadzić do zwichnięcia stawu barkowego. Odległości i wymiary podjazdów są dokładnie określone w przepisach a to co u nas w Jeleniej Górze powstaje to parodia, jeszcze nie widziałem prawidłowo zorganizowanego podjazdu dla niepełnosprawnych. A komisariat niewiele się zmienił, po prostu został odświeżony. No chyba że w środku się pozmieniało. Dobrze, że powstała poczekalnia, bo czeka się tam godzinami a potem stwierdzą małą szkodliwość czynu i sprawę umorzą.
~:))))))) 26-10-2010 15:47
Oj, szkoda, że jak zwykle rozmija się to z rzeczywistością. Z tego co się orientuję Panie Komendancie, to brodziki i reszta sanitariatów nie zostały wymienione ( brodziki w kabinach, które są stare !). Szkoda, że nikt też nie wspomniał o zawodach w układaniu puzzli na parkingu :), Panowie, którzy to robili układali je chyba w ramach przyuczenia do zawodu, a jakości wykonania pozostałych elementów - żenada !!! Ale trzeba powiedzieć, że jak się to ubierze w ładne słowa to fajnie to brzmi !!!
~Hi hi hi 26-10-2010 17:55
Nawet chyba baranki nie wiedzą po są te krawężniki, bo teraz to jak nic może tam koło ugrzęznąć i spowodować upadek i tak już pokrzywdzonego przez los człowieka. Ciekawe kto podpisał protokół odbioru????
~dzielnicowy 26-10-2010 20:02
dziwie się komentarzom ludzi niezorientowanych. Nie będę oceniał jakości robót, ale zawsze coś nowego jest lepsze od starego... Mamy nowy drenaż i pewnie już nie będzie grzyba w piwnicy, ale przy okazji remontu został rozebrany atlas złożony przez policjantów. Mamy więc pomieszczenie do ćwiczeń wyremontowane, ale czekamy na jego wyposażenie, lub chociaż zmontowanie starego atlasu. Inne innowacje zasadniczo nie wpływają na nasza pracę ani na obsługę osób zgłaszających się do KP. Bo jakieś nowe okienko się pojawiło, ale i tak jest puste. Ma tam być cywilne stanowisko do obsługi interesanta zamiast policjanta jak w Szklarskiej Porębie, czyli odejdzie kilka etatów z policji e Cieplicach, ale może pojawi się w to miejsce inny etat? czekamy na zmiany ale jak na razie to raczej z niepokojem.
~Hi hi hi 26-10-2010 21:07
Niezorientowany to jest dzielnicowy. Ciekawe czy w taki sam sposób, czyli dowolny, wg własnego widzimisie załatwia też sprawy na komisariacie? Dla niego niestety ważny jest atlas.
~wie39 26-10-2010 21:44
jak w główce pusto to tylko atlas w głowie...
~DO LUDZI 27-10-2010 1:13
Należy się to panowie dostali jak trwoga to do boga żal was serio
~do dzielnico 27-10-2010 7:50
Nie narzekaj bo Ci Ciosmak zabierze auto jak na środmieściu , bedziesz zasuwał z buta i nie bedziesz miał juz czasu na atlas :DDD
~pkp82 27-10-2010 8:41
Wartosc projektu 10 mln. zl , a wartosc zadania 364 tys. To chyba by sie zgadzalo bo za 10 mln. to mogliby wybudowac zupelnie nowy budynek komisariatu, a oni zrobili podjazd dla niepelnosprawnych. Tu chyba powinno CBA interweniowac? :))
~dzielnicowy 27-10-2010 13:43
przecież nie narzekam, czekam na te zmiany gdzie będzie więcej policjantów na ulicy. Na atlasie nikt nie ćwiczył w czasie pracy a po lub przed. A samochodu nie zabiorą, bo przecież ktoś na interwencje dojechać musi więc radiowóz musi być. Hi hi hi - nie myśl sobie że jest jakaś dowolność w policji. Jest tylko wykonywanie poleceń i rozkazów. Dowolność to może jest w MPGiK...
~koala 28-10-2010 20:59
Pytanko do dzielnicowego: Czy Zackiewicz znowu będzie kandydował na radnego? Nie wiem więc pytam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group