Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8486
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Cieplicki bieg pamięci Ryszarda Semczuka

Niedziela, 19 września 2021, 6:11
Autor: WAC
Jelenia Góra/Cieplice: Cieplicki bieg pamięci Ryszarda Semczuka
Fot. WAC
Wczoraj (18.09) na Osiedlu Orlim w Jeleniej Górze – Cieplicach odbył się XIX Bieg Pamięci Ryszarda Semczuka.

Nie najlepsza pogoda oraz względy losowe sprawiły, że na starcie tegorocznego biegu upamiętniającego postać tragicznie zmarłego animatora sportu oraz współtwórcy ogniska TKKF Orle stanęło mniej niż zwykle amatorów biegania. W biegu głównym na dystansie 5 i 10 kilometrów rywalizowało 18 biegaczy. W biegach dzieci wystąpiło około 40 osób.

W stawce biegnących znalazł się syn Ryszarda Semczuka, znany autor wielu książek z gatunku literatury faktu Przemysław Semczuk. Start w Cieplicach był dla niego debiutem w imprezie biegowej.

Bardzo się cieszę, że nadal żyje pamięć o moim ojcu – mówi P. Semczuk. - Był tu na Orlim liderem działalności sportowej, chociaż niektórzy są źli, że jest tu boisko, bo mają hałas w bloku. Pamiętam jak kosił trawę na placu sportowym, zbijał podesty na podium czy też chodził po firmach, aby zorganizować pieniądze na organizację imprez. Zginął zresztą tragicznie organizując kolejny bieg. Dziś biegło mi się trudno. Z reguły biegam po asfaltowej ścieżce, robię 5 kilometrów co drugi dzień w butach do twardego. Tutaj biegnąc po nawierzchni terenowej było nieco inaczej.

W biegu głównym, z dużą przewagą nad resztą rywali triumfował halowy wicemistrz Polski mastersów na 3000 m - Ryszard Tarłowski z Jeleniej Góry.

Trasa dzisiejszego biegu jest mi doskonale znana, bo trenowałem tu przed kilkunastoma laty – mówi R. Tarłowski. - Jest ona bardzo urokliwa, choć dziś w biegu przeszkadzał mocny wiatr. Gdyby trzeba było mocniej powalczyć z przeciwnikami, to pewnie byłoby gorzej. Pana Ryszarda Semczuka doskonale znałem. Razem biegaliśmy i jeździliśmy na zawody. Dlatego zawsze chętnie przyjeżdżam na poświęcone mu zawody.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
407
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group