Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7192
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicka kolęda i statuetka dla szkoły

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 9:04
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 14:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cieplicka kolęda i statuetka dla szkoły
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielny wieczór (2.02) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się IX Nasza Cieplicka Kolęda, czyli spotkanie integracyjne organizowane przez ZTA i Radę Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. W trakcie koncertu wręczono Miecz Schaffgotscha, który tym razem powędrował do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C.K. Norwida.
Są z nami ciepliczanie, jeleniogórzanie, kuracjusze i goście - co roku, od 9 lat spotykamy się i wspólnie śpiewamy kolędy - powiedział Jerzy Bilski, przewodniczący Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. - 2 luty to ostatni dzień, kiedy można śpiewać kolędy - dzisiaj jest święto Matki Bożej Gromniczej i tak zwyczajowo kończy się okres śpiewania kolęd - dodał J. Bilski.

Specjalnymi gośćmi cieplickiej kolędy były dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 10, które otrzymały ogromne brawa od zgromadzonych w Zdrojowym Teatrze Animacji. Podczas imprezy wręczono nagrodę "Miecz Schaffgotscha", którą ciepliccy radni przyznają za wkład w rozwój, promocję dzielnicy.

Od ponad 70 lat jesteśmy w Cieplicach, a właściwie od ponad 100 lat, bo w 1912 roku parafia ewangelicko-augsburska zbudowała szkołę. Ta nagroda jest dla nas ważna - to nagroda dla nauczycieli, pracowników, ponad 10 tysięcy absolwentów. Jesteśmy w Cieplicach i w nich będziemy - powiedziała Iwona Kumek odbierając statuetkę dla "Norwida".

W trakcie imprezy śpiewano m.in. takie utwory jak: Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Jezus malusieńki, Dzisiaj w Betlejem, Bóg się rodzi.

Twoja reakcja na artykuł?

15
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group