Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7584
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplice z kwiatami i glinoludami

Niedziela, 30 maja 2010, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 maja 2010, 8:05
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Cieplice z kwiatami i glinoludami
Fot. Gabi
W sobotnie popołudnie Park Zdrojowy w Cieplicach zapachniał aromatami kwiatów i ziół, które wystawiono na liczne stoiska tradycyjnego kiermaszu. Atrakcją były też kojarzone dotąd z Bolesławcem glinoludy.

Amatorzy roślin doniczkowych i ziół bez wątpienia znaleźli coś dla siebie. Nie zabrakło straganów z biżuterią, słodyczami, obrazami i ceramiką. Impreza odbyła się w ramach XXXVII Wiosny Cieplickiej. Niewątpliwą atrakcją dnia były bolesławieckie glinoludy, które paradowały po parku i placu Piastowskim.

Można było zrobić sobie z nimi zdjęcie. Kto chciał, sam mógł stać się glinoludem. Z takiej okazji skorzystała szefowa Przystani Twórczej Ewelina Marciniak, która spacerowała razem z gośćmi po parku i deptaku.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Cieplicach” edycja Wiosna. W muszli koncertowej wystąpił Jeleniogórski Chór Kameralny pod dyrekcją Joanny Moryc. Zespół działa przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dał trzydziestominutowy popis swych umiejętności.

W Pałacu Schaffgotschów do godzin wieczornych trwała sesja naukowa poświęcona rodzinie a zorganizowana z okazji Święta Matki. Dziś - już ostatnia impreza z okazji Wiosny Cieplickiej: festyn rodzinny przy kościele p.w. Matki Bożej Miłosierdzia na ulicy PCK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group