Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7125
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplice mają nowe „rondo”

Środa, 1 czerwca 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Cieplice mają nowe „rondo”
Fot. Jakub Thauer
Kilka dni temu w obrębie jednego z cieplickich skrzyżowań w pobliżu Hotelu Cieplice powstało nowe „rondo”, które celem poprawy jakości i bezpieczeństwa ruchu pojazdów na przecinających się miejskich arteriach namalowało MPGK.

Dosłownie, „namalowało”, albowiem nowe rondo cieplickie to rondo rysunkowe. Ot, swoisty kolaż linii warunkowego zatrzymania, wysepek, zatoczek i centrum, w obrębie którego jeżdżą samochody zgodnie z wytyczonymi w ten sposób zasadami ruchu drogowego. A przynajmniej te opatrzone znaczkiem „L” – rysunkowe rondo szczególnie upatrzyli sobie instruktorzy nauki jazdy ze szkół dla młodych kierowców z Jeleniej Góry i okolic.

– Z pewnością to pierwsze takie rondo w Polsce, a może nawet w Europie czy na świecie. Bez względu na to, co jest przyczyną jego powstania twór ten jest, po prostu, śmieszny! Jaki jest sens malowania ronda na dziurach, z którymi mamy do czynienia na tym skrzyżowaniu? To ma poprawić bezpieczeństwo? Bezpieczne są drogi wyremontowane, ronda murowane, a nie jakieś bazgroły – ocenia Tomasz Joliński, mieszkaniec Cieplic.

Swoją drogą, jeżeli nowe „rondo” w obrębie jednego z cieplickich skrzyżowań faktycznie ma służyć poprawie jakości i bezpieczeństwa ruchu pojazdów, pomysł ten zdaje się mało trafiony i raczej trudny do realizacji w praktyce. Jeżeli powstało w celach szkoleniowych – to juz inna sprawa. Tak czy siak, rysunkowe „rondo” to nie lada kuriozum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group