Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplice jak malowane. Plener dla gimnazjalistów

Poniedziałek, 21 marca 2011, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Cieplice jak malowane. Plener dla gimnazjalistów
Fot. TEJO
21 marca (poniedziałek) w ramach Dnia Talentów w Liceum Plastycznym zorganizowany będzie po raz pierwszy plener malarski dla 40 gimnazjalistów, który rozpocznie się o 9.00 przy ulicy Cervi 5.

Początkujący artyści będą mogli tworzyć na łonie natury oraz w Muzeum Przyrodniczym w Parku Norweskim. O 12.00 zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w postaci dyplomów i upominków.
– Poprzez takie akcje zachęcamy gimnazjalistów do pracy twórczej, malarskiej i do kontynuowania nauki w Liceum Plastycznym, pragniemy poszerzać naszą „kuźnię artystyczną” młodych talentów. Szklane wyroby naszych uczniów można podziwiać w Pasażu Grodzkim. Podczas cieplickiego festiwalu światła także prezentujemy prace artystyczne młodzieży. Szklane dzieła będą prezentowane również na festiwalu „Art Glass” w lipcu na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze – powiedział Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Liceum Plastyczne poszerza ofertę dydaktyczną dla nowych uczniów. Od nowego roku szkolnego ruszy nabór do nowych klas o specjalnościach fotografia artystyczna oraz reklama wizualna. W jeleniogórskich gimnazjach odbywają się już spotkania promujące właśnie te kierunki. Poszerzenie oferty wiąże się także z możliwości korzystania z nowoczesnych pracowni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group