Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7032
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplej i barwniej w multicentrum

Wtorek, 15 września 2009, 12:30
Aktualizacja: 12:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cieplej i barwniej w multicentrum
Fot. TEJO
Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej będzie bardziej przyjazne dla chętnych do skorzystania z usług placówki dzięki talentowi uczniów Liceum Plastycznego z Cieplic.

Centrum działające przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieki które już jest w gotowości do przyjęcia pierwszych „kursantów” zaprosiło uzdolnionych plastycznie licealistów, którzy od kilku dni przyozdabiają zimne do tej pory ściany placówki kolorowymi ilustracjami.

– Nasza placówka przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży, dlatego ten rodzaj wystroju na pewno polepszy atmosferę wnętrza – mówi Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN w Jeleniej Górze. – Ociepli też sam wystrój, na który składa się sprzęt komputerowy najnowszej generacji i inne nowoczesne pomoce naukowe.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej otworzy swoje progi dla jeleniogórzan i młodych mieszkańców sąsiednich miejscowości. Najpewniej stanie się to na przełomie września i października. Obecność na otwarciu placówki zapowiedział wicepremier i minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna. Multicentrum powstało w rekordowym tempie: zaledwie w kilka miesięcy. To najnowocześniejsza tego typu placówka na Dolnym Śląsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group