Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7244
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciemności na Wzgórzu Kościuszki

Sobota, 14 września 2013, 7:39
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2013, 8:08
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ciemności na Wzgórzu Kościuszki
Fot. Daria Plichta
Dziesięć nowych lamp, które postawiono w ramach zakończonej w minionym roku rewitalizacji Wzgórza Kościuszki nie świeci. O tym problemie mieszkańcy poinformowali radnego PiS Oliwera Kubickiego, który sprawę zgłosił Miastu. Wydział inwestycji zażądał od wykonawcy naprawy usterki w ramach gwarancji.

Wadliwe lampy są przede wszystkim w okolicach „siłowni pod chmurką”, ale nie tylko.

- Wydział inwestycji doliczył się dziesięciu takich latarni i w związku z tym, że od odbioru minął zaledwie niecały rok, potraktował to jako usterkę, którą nakazał usunąć w ramach gwarancji do 18 września br. – mówi Witold Kalinowski, inspektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który zajmuje się m.in. nadzorem oświetlenia parków miejskich. – Żywotność żarówek o takiej technologii to osiem tysięcy godzin, więc przy obecnym systemie oświetlania powinny one działać jeszcze długo – dodaje W. Kalinowski.

W ramach rewitalizacji Wzgórza Kościuszki za około dwa miliony złotych, postawiono 100 nowych lamp, stworzono jedenaście przystanków tematycznych z tablicami informacyjnymi, w tym odsłonięto pozostałości kamiennej XVIII wiecznej szubienicy (na której straconych zostało 50 osób). Wykonano też remont nawierzchni ścieżek parku, wybudowano siłownię na powietrzu i postawiono nowe ławki oraz kosze na śmieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group