Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14900
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cichy zabójca zaatakował na Szymanowskiego

Sobota, 21 września 2013, 8:27
Aktualizacja: 11:43
Autor: Angela
– Apelujemy o systematyczne przeglądy piecyków gazowych i instalacji wentylacyjnych – mówił po kolejnym przypadku pojawienia się tlenku węgla st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Zabójczy czad pojawił się w czwartek (19.09) około godz. 22.00 w jednym z mieszkań bloku przy ul. Szymanowskiego w Jeleniej Górze.

O zagrożeniu strażaków poinformował zespół pogotowia ratunkowego. Przebieg zdarzenia był taki, jak zwykle. Kobieta poszła się kąpać. Odkręciła ciepłą wodę podgrzewaną przez piecyk gazowy, który okazał się niesprawny. Zasłabła. Na szczęście udało się ją uratować.

- Już po przewietrzeniu mieszkania, urządzenia wykazały obecność tlenku węgla w łazience, a to oznacza, że musiało być go sporo – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- Przyczyną był niesprawny piecyk gazowy. Dlatego kolejny raz przypominamy o systematycznych przeglądach tych urządzeń. Należy pamiętać też o przeglądzie wentylacji, często okna i drzwi w mieszkaniach są bardzo szczelne i nie ma dopływu, i cyrkulacji powietrza. Warto też zastanowić się nad zamontowaniem czujki tlenku węgla, która może uratować życie – dodaje strażak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group