Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2368
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cichy zabójca w Komarnie i na Zjednoczenia Narodowego

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:23
Aktualizacja: 10:28
Autor: Angela
Tlenek węgla pojawił się wczoraj (16.02) w dwóch wielorodzinnych budynkach w Komarnie i Jeleniej Górze. W pierwszym przypadku lokatorów uratowała czujność, w drugim – czujka, która zaalarmowała o zagrożeniu.

Pierwszy alarm o tlenku węgla, strażacy odebrali kilka minut przed godz. 8.00 z ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze. Gaz pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, w którym przebywały trzy dorosłe osoby. O zagrożeniu zaalarmowała czujka. Pomiary strażaków wykazały aż 45 ppm. Dzięki natychmiastowej reakcji lokatorów i przewietrzeniu mieszkania, nikomu nic się nie stało. Profilaktycznie wezwana na miejsce ekipa pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u nikogo zatrucia.

- Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się tlenku węgla był niesprawny piecyk gazowy oraz wadliwa wentylacja – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Drugi raz niebezpieczny tlenek węgla zaatakował wieczorem w Komarnie. O godz. 18.30 strażaków wezwał na miejsce jeden z lokatorów wielorodzinnego budynku. W kuchni na drugim piętrze wykryto 30 ppm. Lokator wyszedł z mieszkania. Strażacy przewietrzyli i sprawdzili cały budynek. Tu przyczyną pojawienia się tlenku węgla był najprawdopodobniej wadliwy piec kaflowy i nieszczelny przewód kominowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ti 17-02-2014 19:40
Pomiary strażaków wykazały aż 45 ppm... Zapoznajcie wy się lepiej z tabelą stężeń zanim zaczniecie się podniecać. http://videofon.pl/news4,cichy_zabojca___czad.html
~ochotnik 17-02-2014 20:15
Ciekawy jestem kto naprawił pojazd strażacki - drabina. Czy to polak potrafi i np poklepał i kowal pospawał
~k 18-02-2014 9:01
byle czym palą, to przewody stają się niesprawne i w ten sposób niszczą kominy
~OSP 19-02-2014 12:16
Użytkowniku ~Ti .. Jeżeli chodzi o zatrucie czadem nie trzeba wiele do "uspania" lokatora nawet przy niskiej ilości ppm. Jeżeli osoby będące w pomieszczeniu położą się spać dla "zawiązania sadełka" po obiedzie, mogę się nie wybudzić ze snu. Natomiast co do użytkownika ~ochotnik .. Co ma wysoka ilość stężenia gazów do pojazdu do działań ratowniczo-gaśniczych ?? Wydaje mi się że tutaj nic nie jest na rzeczy tylko próbujesz niektórym dogryźć. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group