Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3890
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Cichy zabójca w Komarnie i na Zjednoczenia Narodowego

Poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:23
Aktualizacja: 10:28
Autor: Angela
Tlenek węgla pojawił się wczoraj (16.02) w dwóch wielorodzinnych budynkach w Komarnie i Jeleniej Górze. W pierwszym przypadku lokatorów uratowała czujność, w drugim – czujka, która zaalarmowała o zagrożeniu.

Pierwszy alarm o tlenku węgla, strażacy odebrali kilka minut przed godz. 8.00 z ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze. Gaz pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, w którym przebywały trzy dorosłe osoby. O zagrożeniu zaalarmowała czujka. Pomiary strażaków wykazały aż 45 ppm. Dzięki natychmiastowej reakcji lokatorów i przewietrzeniu mieszkania, nikomu nic się nie stało. Profilaktycznie wezwana na miejsce ekipa pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u nikogo zatrucia.

- Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się tlenku węgla był niesprawny piecyk gazowy oraz wadliwa wentylacja – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Drugi raz niebezpieczny tlenek węgla zaatakował wieczorem w Komarnie. O godz. 18.30 strażaków wezwał na miejsce jeden z lokatorów wielorodzinnego budynku. W kuchni na drugim piętrze wykryto 30 ppm. Lokator wyszedł z mieszkania. Strażacy przewietrzyli i sprawdzili cały budynek. Tu przyczyną pojawienia się tlenku węgla był najprawdopodobniej wadliwy piec kaflowy i nieszczelny przewód kominowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group