Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6505
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciąg dalszy gier i zabaw w PSL

Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 10:03
Autor: Manu
Jelenia Góra: Ciąg dalszy gier i zabaw w PSL
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Nasze struktury rozwiązano niesłusznie i na podstawie bezprawnych oskarżeń. Zarząd działa nielegalnie – tak twierdzą członkowie Zarządu Grodzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jeleniej Górze. Decyzję podjął jednogłośnie zarząd wojewódzki partii i powołał Radosława Zyznarskiego na pełnomocnika. Pod koniec sierpnia mają być przeprowadzone ponowne wybory nowego zarządu ludowców w okręgu jeleniogórskim.

Dwa tygodnie temu struktury jeleniogórskiego PSL rozwiązano. 26 lipca (w sobotę) w Warszawie członkowie PSL z Jeleniej Góry wraz z przedstawicielami jeleniogórskiego Forum Młodych Ludowców i Związku Młodzieży Wiejskiej protestowali przeciw łamaniu Statutu PSL na Dolnym Śląsku i rozwiązaniu PSL w Jeleniej Górze. Podobną pikietę zorganizowano w miniony czwartek (31 lipca) we Wrocławiu podczas zjazdu wojewódzkiego przed budynkiem i na sali obrad.

- Szykujemy się na ponowny wyjazd do Warszawy. Opublikujemy list otwarty do Prezesa Janusza Piechocińskiego. Dalej będziemy walczyć o honor członków PSL w Jeleniej Górze i nie spoczniemy póki nie zwyciężymy – mówi prezes grodzkiego PSL-u w Jeleniej Górze Roman Kuty.

Z powodu nieprzestrzegania Statutu PSL złożono wniosek o odwołanie Kazimierza Huka z funkcji prezesa PSL na Dolnym Śląsku. - Prezydium Zarządu Wojewódzkiego robi sobie kpinę. Notorycznie łamie Statut mówiący, że można karać za rzeczy sprzed maksymalnie sześciu miesięcy, a przecież zarzuty są wobec dokumentów sprzed dwóch lat – informuje Kuty.

- Kazimierz Huk nie poddał wniosku pod głosowanie pomimo tego, że wniosek został złożony do punktu posiedzenia obrad dot. zmian w Zarządzie Wojewódzkim – pisze na stronie internetowej jeleniogórskiego PSL-u Roman Kuty. – Przewodniczący chciał także wyrzucić członków PSL z Jeleniej Góry, którzy na podstawie art. 7 ust.1 lit. “e” chcieli zabrać głos ws. sprzeciwu co do powołania Radosława Zysnarskiego na pełnomocnika ds. miasta Jeleniej Góry. Zarząd jeszcze nie otrzymał uchwały z uzasadnieniem i orzeczenia II instancji odwoławczej tj. Głównego Sądu Koleżeńskiego.

Sprawą jeleniogórskiego koła ma zająć się komisja rewizyjna i sąd koleżeński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group