Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8743
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra / region: Chroń swój samochód, przystąp do programu „STOP 24”

Środa, 26 sierpnia 2009, 8:56
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
Z jednej strony, zapobieganie poprzez psychologiczne oddziaływanie na potencjalnych złodziei, a z drugiej strony ułatwienie policjantom ujawniania i zatrzymywania sprawców kradzieży pojazdów – takie założenia ma program prewencyjny “Stop 24”, którego głównym celem jest zapobieganie kradzieżom samochodów.

- Istotą tego programu jest oznakowanie tych pojazdów, których właściciele deklarują, że z reguły nie jeżdżą pojazdami w wybranych godzinach nocnych. Pojazd taki oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację przez policję, a znajdujący się w tym czasie w ruchu musi wzbudzić podejrzenie, że może być skradziony. Fakt ten obliguje policjantów do podjęcia kontroli i sprawdzenia tożsamości kierującego – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak przystąpić do programu? Cała procedura polega na zgłoszeniu się do najbliższej jednostki policji, według miejsca zamieszkania. Tam należy wypełnić formularz akcesyjny, po czym na przedniej i tylnej szybie zostanie nam nalepiona naklejka ze znakiem programowym. Naklejki przykleja się od wewnętrznej strony szyb, przez co ich usunięcie jest niemożliwe. Nalepki wykonane są też z folii bardo trudno usuwalnej z powierzchni szyby.

Po wypełnieniu formularza, każdy otrzyma dwie naklejki oraz wydane upoważnienie, które wraz z dowodem rejestracyjnym pojazdu będzie upoważniało do kierowania samochodem w imieniu właściciela.

- Każdy pojazd ze znakiem programowym w godzinach nocnych będzie poddawany obligatoryjnej kontroli drogowej. Upoważnienie jest podpisywane przez właściciela samochodu. Poza regionem jeleniogórskim, jak również poza województwem, każdy policjant będzie zobowiązany do kontroli takiego samochodu i skontaktowania się z jednostką wprowadzającą do programu pojazd, aby sprawdzić poprawność danych, ewentualnie ustalić kontakt z właścicielem samochodu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Szczegółowe informacje dotyczące przystąpienia do programu można uzyskać pod numerem telefonu 075/75-20-200 bądź w najbliższej jednostce policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group