Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5717
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chiński market w byłym kinie „Marysieńka”

Poniedziałek, 14 marca 2011, 11:31
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2011, 17:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chiński market w byłym kinie „Marysieńka”
Kino Marysieńka w styczniu 2011.
Fot. TEJO
To nie tytuł najnowszego filmu, ale przyszłość obiektu z historią. Jeśli rozmowy obecnego właściciela i chińskich przedsiębiorców dojdą do skutku, w dawnej sali kina od lipca zacznie działać chiński market.

Negocjacje chińskich przedsiębiorców z właścicielem obiektu, gdzie mieściło się kino Marysieńka są na etapie wstępnej umowy. Wszystko jednak wskazuje na to, że już od lipca br. ten budynek definitywnie przestanie się kojarzyć z kinematografią.

Kino Marysieńka skończyło długą działalność w grudniu minionego roku. Wcześniej budynek trafił w prywatne ręce. Aktualnie trwa tam kompleksowy remont.
– Zamierzam wynająć ten lokal. Niewykluczone, że będzie tam prowadzony chiński market. Obecnie prowadzone są rozmowy w tym temacie z przedsiębiorcami z Chin, którzy otworzyli już takie punkty w różnych miastach w Polsce. Jestem na etapie wstępnej umowy i jeśli rozmowy dojdą do skutku chiński market zostanie otwarty w lipcu – mówi Tomasz Charłampowicz, właściciel obiektu.

Właściciel nie chce jak na razie zdradzić na jaki okres zamierza podpisać umowę najmu z chińskimi przedsiębiorcami. Wiadomo natomiast, że w nowym sklepie będzie można kupić zarówno chińską odzież, jak i buty, sprzęt AGD, ozdoby czy zabawki.

Kino „Marysieńka” mieszczące się przy ul. 1 Maja służyło polskim widzom od 1946 roku, pierwsze seanse oglądano tu w 1909 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group