Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5142
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcieli wyłudzić kredyt, mogą dostać osiem lat

Środa, 15 czerwca 2011, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: Chcieli wyłudzić kredyt, mogą dostać osiem lat
Fot. KMP
W ręce policji wpadło trzech oszustów, którzy w jednym z jeleniogórskich banków chcieli wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. zł. Jeden z nich został zatrzymany w banku, a dwóch pozostałych w samochodzie , gdzie czekali na kolegę. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Teraz całej trójce grozi po osiem lat wiezienia.

Oszuści zostali zatrzymani w miniony wtorek. O kredyt w wysokości 20 tys. zł ubiegał się 45-letni mężczyzna, który przedstawił pracownikowi banku sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach z jednej z firm w Kowarach. Jak się później okazało, mężczyzna nigdy nie pracował we wskazanej firmie. Został zatrzymany przez policję na gorącym uczynku. Dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 44 – 53 lat, policjanci zatrzymali w samochodzie, w którym funkcjonariusze znaleźli kilka innych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że w piwnicy należącej do 46-letniego mężczyzny, schowane było około 91 kilogramów tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy.

- Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi około 44 tysiące złotych. Obecnie policjanci szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonego tytoniu. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za oszustwo za co grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 46-latek odpowie za posiadanie tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group