Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7953
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał zaimponować kolegom, znieważył nauczycielkę

Wtorek, 24 lutego 2009, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: TEJO
Miotał przekleństwami, chodził po klasie, a kiedy ucząca zwróciła mu uwagę, zaczął ją szarpać. Mowa o czternastolatku, który stanie przed sądem za to, że znieważył funkcjonariusza publicznego i naruszył jego nietykalność.

Do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich gimnazjów. – Chłopiec na jednej z lekcji chodził po klasie, wykrzykiwał wulgaryzmy i przeszkadzał w prowadzeniu zajęć. Z uwagi na jego niewłaściwe zachowanie nauczycielka poprosiła go, aby się uspokoił i nie przeszkadzał na lekcji. W odpowiedzi na zwróconą uwagę 14-latek podszedł do nauczycielki i zaczął ją szarpać – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali chłopca, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał zaimponować kolegom, a to był tylko żart. Teraz sprawą gimnazjalisty zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Dorosłemu groziłaby za to kara do roku więzienia lub grzywna. Uczeń może dostać co najwyżej naganę lub dozór kuratora. Na pewno będzie miał obniżoną ocenę ze sprawowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group