Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7186
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał się powiesić. Zostawił list pożegnalny

Czwartek, 12 maja 2011, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: KMP
Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 66–letniego mężczyznę. Desperat zamierzał powiesić się w jednym z parków Jeleniej Górze. Udało się temu zapobiec po reakcji przypadkowego świadka.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.45 roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie, od jeleniogórzanina, który powiadomił o podejrzeniu zamiaru popełnienia samobójstwa przez mężczyznę, którego zauważył w jednym z jeleniogórskich parków. Desperat miał w ręku sznur oraz szukał drzewa.

Oficer dyżurny o zdarzeniu powiadomił patrol policji oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Policjanci pojechali do parku i rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny. Pod jednym z drzew zauważyli go. – Mężczyzna siedział na ziemi, a nad nim wsiał sznur z przygotowaną pętlą. Na szczęście policjanci zdążyli z pomocą na czas. Desperatem okazał się 66-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna przyznał się, że zamierzał odebrać sobie życie z powodów zdrowotnych. Na potwierdzenie swoich słów pokazał napisany wcześniej list pożegnalny – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska.

To druga tego typu interwencja policji, która tej samej nocy zapobiegła samobójczym zamiarom innego desperata, o czym poinformowaliśmy w innej notatce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group