Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7384
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcą sprzedać skwer przy al. Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 18 marca 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:37
Autor: Es
Fot. RED
Miasto chce się pozbyć kolejnego gruntu. Tym razem “padło” na działkę przy Pijawniku, na której przed laty urządzono skwer. Mieszkańcy nie kryją obaw, że powstanie tam kolejny sklep.

Chodzi o nieruchomość w pobliżu wlotu al. Wojska Polskiego w ulicę Wolności, naprzeciwko “słynnego” wodotrysku zbudowanego w miejscu dawnej fontanny za ponad milion złotych. Na gruncie jest skwerek, co prawda zaniedbany, ale stanowiący enklawę zieleni w coraz bardziej ubogiej w takie naturalne zakątki fragmencie miasta.

Jeśli ktokolwiek to kupi, najpewniej wzniesie tu kolejny apartamentowiec, w którym nikt nie zechce mieszkać, albo sklep – napisał do nas pan Tadeusz, mieszkaniec al. Wojska Polskiego. - Lepiej by było zadbać o to miejsce niż pozbywać się go. Tym bardziej, że sąsiedztwo Pijawnika nie czyni tego gruntu atrakcyjnym – dodaje nasz Czytelnik.

Trudno mu nie przyznać racji. Miasto sprzedaje, co się da, szukając zysków nie bacząc na coraz wyraźniej widoczne “zagęszczenie” budynków. W tych wzniesionych niedawno “apartamentowcach” ilość pustostanów świadczy o przewadze podaży nad popytem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group