Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2795
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcą sprzedać skwer przy al. Wojska Polskiego

Niedziela, 18 marca 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:37
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Chcą sprzedać skwer przy al. Wojska Polskiego
Fot. RED
Miasto chce się pozbyć kolejnego gruntu. Tym razem “padło” na działkę przy Pijawniku, na której przed laty urządzono skwer. Mieszkańcy nie kryją obaw, że powstanie tam kolejny sklep.

Chodzi o nieruchomość w pobliżu wlotu al. Wojska Polskiego w ulicę Wolności, naprzeciwko “słynnego” wodotrysku zbudowanego w miejscu dawnej fontanny za ponad milion złotych. Na gruncie jest skwerek, co prawda zaniedbany, ale stanowiący enklawę zieleni w coraz bardziej ubogiej w takie naturalne zakątki fragmencie miasta.

Jeśli ktokolwiek to kupi, najpewniej wzniesie tu kolejny apartamentowiec, w którym nikt nie zechce mieszkać, albo sklep – napisał do nas pan Tadeusz, mieszkaniec al. Wojska Polskiego. - Lepiej by było zadbać o to miejsce niż pozbywać się go. Tym bardziej, że sąsiedztwo Pijawnika nie czyni tego gruntu atrakcyjnym – dodaje nasz Czytelnik.

Trudno mu nie przyznać racji. Miasto sprzedaje, co się da, szukając zysków nie bacząc na coraz wyraźniej widoczne “zagęszczenie” budynków. W tych wzniesionych niedawno “apartamentowcach” ilość pustostanów świadczy o przewadze podaży nad popytem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group