Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7906
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcą rozruszać miasto i region. Koncert życzeń gestorów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: RED
Gestorzy turystyki chcą ożywić plac Piastowski
Fot. TEJO
W gościńcu Villa Nova na Osiedlu Czarne w Jeleniej Górze odbyło się pierwsze zebranie Karkonoskiego Klubu Gestorów Turystyki. (KAKUGEST). Ustalono rolę i cele tej organizacji – informuje jej inicjator Paweł Kucharski.

Klub będzie miał formułę otwartą dla wszystkich chętnych z branży turystycznej Kotliny Jeleniogórskiej. Za podstawowy cel uznano działania w kierunku stworzenia mówiącej jednym głosem reprezentacji gestorów turystyki.

Co postulują członkowie klubu? Chcą ulepszyć ofertę turystyczną regionu, usprawnić politykę informacyjną o atrakcjach, a także opracować porozumienie pomiędzy hotelarzami na temat wspólnej polityki zatrudnienia. Poza tym są zainteresowani stworzeniem centralnej dla Kotliny Jeleniogórskiej giełdy wolnych miejsc hotelowych i powstaniem wspólnego katalogu noclegów i atrakcji turystycznych. Zakładają przy tym współpracę z samorządami w sprawach dotyczących rozwoju bazy turystycznej. Chcą także monitorować celowość i efektywność wydawania pieniędzy z budżetu promocji, marketingu i turystyki.

Gestorzy chcą także walczyć o polepszenie komunikacji Kotliny Jeleniogórskiej z resztą kraju. Zamierzają ożywić Górę Szybowcową, oraz sprawić, by latem działały Filharmonia Dolnośląska i Teatr im. Norwida. A poza tym? Festiwal dobrej kuchni na Rynku w Jeleniej Górze, rozwój profesjonalnie zagospodarowanych tras rowerowych, promocja szlaków pieszych i udostępnienie komunikacyjne oraz rozbudowa infrastruktury zimowej.

Ponadto postulują wprowadzenie ponadregionalnej imprezy przyciągającej ludzi spoza regionu, ożywienie placu Piastowskiego w Cieplicach i udostępnienie zwiedzania autobusem Kotliny Jeleniogórskiej dla wczasowiczów (kilka razy w tygodniu z opieką przewodnika i posiłkiem).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~marcin73 18-04-2011 10:21
W tym samym czasie jeleniogórskie stowarzyszenia biorą się za wydawanie przewodników i terminarzy imprez, organizują wystawy, wycieczki, poprawiają wygląd rynku i Placu Piastowskiego..... A może zrobić coś razem? Zgłaszam chcęć współpracy przy każdym projekcie ożywiającym Cieplice. Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic"
Rolof 18-04-2011 12:11
Zwracajcie więcej uwagi na smieszne przywleczone w nasz region góralskie obyczaje, nazwy, muzykę itd. Świeradów i ich hymn, jakieś ciupagi w sprzedaży, nazwy lokali , pensjonatów. Śmiech na sali. Z tym walczyć należy. Ja wiem jedno nie chodze w takie miejsca i innym nie polecam a nawet zabraniam.
~ścieżki rowe 18-04-2011 14:00
A co ze ścieszkami rowerowymi prace stanęły Pytanko czy obwodnica południowa ma zaplanowane ścieżki rowerowe
~p 18-04-2011 14:13
Kucharski: Proszę anonimowego przedstawiciela Stowarzyszenia "Miłośnicy Cieplic" o kontakt z Domem Gościnnym Villa Nova
~ 18-04-2011 14:22
KAKUGEST -fatalnie !!! --ktoś sprawdził jak to się kojarzy ludziom ? - a np w języku niemieckim lub angielskim ? I czy za wspólną politykę i ustalenia w zakresie "sprzedania" całego regionu Karkonoszy oraz przemyślaną ofertę kulturalną (w tym grup regionalnych) może zabierać się grupa ludzi która ma na głowie prowadzenie własnego pensjonatu czy hotelu. Do tego potrzebny jest zespół specjalistów i działający już system decyzyjny w postaci administracji powiatowej i gminnych współpracujących np w strukturze Związku Gmin Karkonoskich,
~trew 18-04-2011 14:47
Jelenia Góra posiada takie atrakcje turystyczne jak: Cieplice, zespół uzdrowiskowy i pałac, Sobieszów - Zamek Chojnik i KPN, Jagniątków - dziewicze Karkonosze i KPN. Niech mi kto powie CO MIASTO ZROBIŁO ABY PROMOWAĆ TE OBIEKTY/TERENY?! Jakiego turystę interesuje CENTRUM JELENIEJ GÓRY?! Co skutecznie można zrobić za nieduże pieniądze w zakresie promocji turystyki? Dogadać się ze Szklarską Porębą i Karpaczem, a następnie przeprowadzić wspólnymi siłami PORZĄDNĄ kampanię reklamową w Internecie (np. Adwords w Google) ... zrobić to tak aby przeciętny Internauta wpisując GÓRY, WCZASY W GÓRACH, POKOJE W GÓRACH nie miał prawa znaleźć NIC o górach innych niż KARKONOSZE. Na taką zmasowaną kampanię nie potrzeba milionów, taki cel można osiągnąć za kilkaset tysięcy zł. Na chwilę obecną pensjonaciki i hoteliki w JG nie mają możliwości konkurować z resztą kraju (np. pensjonatami w Zakopanym) i NIE BĘDĄ MIAŁY DO CZASU GDY ZGROMADZĄ KAPITA
~badyl 18-04-2011 16:57
Niezłym pomysłem byłoby dokończenie tzw.Drogi Sudeckiej - połączenie Borowic z Czechami na pewno ożywi ten rejon Karkonoszy. Zostało około 800 metrów i droga była by gotowa. Byłby to jednocześnie wspaniały pomnik ludzi (więżniów hitlerowskich) którzy stracili życie przy jej budowie.
~ 18-04-2011 21:08
To chcą zrobić ,tamto , s...mto , ciągle coś nie pasuje , a tak wogóle to jest gówniany skansen, a nie kurort turystyczny, jeszcze daleko wam ciołki , jesteście 100 lat za murzynami i tak zostanie.
~galla 22-04-2011 16:36
proponuje zakazac sprzedazy rowerow we wszystkich sklepach i marketach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group