Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 5961
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cezariusz Wiklik nadal rzecznikiem Urzędu Miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 września 2017, 7:35
Aktualizacja: Sobota, 23 września 2017, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Do 10 sierpnia można było zgłaszać kandydatury w konkursie na stanowisko w Urzędzie Miasta ds. organizacyjnych i polityki informacyjnej. Jak udało nam się ustalić, chętnych było sporo, ale do ostatecznej oceny przez komisję przeszło 5 kandydatur.

Zgłosiło się 8 osób, do pierwszego etapu jedna osoba nie przeszła, a do drugiej części przeszło 5 osób – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Egzamin polegał na tym, że została określona sytuacja, z którą spotkał się Urząd Miasta i rzecznik powinien przygotować krótką informację dla prasy. Były tez szczegółowe pytania – dodał J. Łużniak.

Od 18 lat – z 4-letnią przerwą, kiedy to wykonywał mandat radnego Rady Miejskiej Jeleniej Góry – tę rolę pełnił Cezariusz Wiklik i jak się okazuje, nadal będzie rzecznikiem Biura Prezydenta Miasta.

Jak czytamy w uzasadnieniu, Cezariusz Wiklik w najwyższym stopniu spełnił wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Posiada wiedzę z zakresu wymaganych przepisów prawa z zakresu ustaw: o samorządzie gminnym, prawo prasowe, prawo autorskie i prawa pokrewne, znajomość zasad protokołu i precedencji. Kandydat wykazał się biegłą umiejętnością redagowania tekstu oraz znajomością specyfiki i potencjału Miasta wynikającego z: lokalizacji geograficznej, dorobku historii, możliwości rozwoju gospodarczego czy autorytetów, osób tworzących bogactwo społeczno - kulturalne miasta i regionu oraz znajomością problematyki społeczno-gospodarczej Miasta Jeleniej Góry, gmin wchodzących w skład Aglomeracji Jeleniogórskiej oraz samorządu województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group