Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6703
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ceramika Marconi - nowy zakład w grupie

Czwartek, 1 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca 2006, 17:22
Autor: Tekst sponsorowany
Kotlina Jeleniogórska: Ceramika Marconi - nowy zakład w grupie
Fot. Jelonka.com
Trzeciego czerwca dojdzie do uroczystego otwarcia nowego zakładu Grupy Polcolorit – Ceramiki Marconi. Ceramika Marconi posiada zdolności produkcyjne 2,25 mln m2 gresowych płytek ceramicznych rocznie i 440 ton granulatu dziennie. Zatrudnia 65 osób (docelowo 125 pracowników).

– Grupa Polcolorit powiększyła się o nowoczesny zakład, który będzie produkował płytki ceramiczne, skierowane do bardzo wymagających odbiorców- mówi Barbara Urbaniak-Marconi, prezes zarządu Polcolorit S.A.

Po 11 miesiącach budowy ruszyła produkcja w najnowszym zakładzie Grupy Polcolorit (Grupę Polcolorit tworzą giełdowy Polcolorit S.A. i w 100% zależna Ceramika Marconi Sp. z o.o.).

– Tempo budowania od podstaw fabryki było rekordowe. Włoscy dostawcy maszyn, którzy odwiedzali nas nie mogli się nadziwić, że tak szybko ją postawiliśmy. Byłoby jeszcze szybciej, gdyby nie ubiegłoroczna „mokra” wiosna i lato, które trochę spowolniły praca ziemne - wspomina Barbara Urbaniak-Marconi. Giełdowy Polcolorit wydał do tej pory 78 mln zł na budowę zakładu Ceramiki Marconi.

Fabryka znajduje się w Piechowicach na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Na mocy umowy ze Strefą Polcolorit zobowiązał się, że zainwestuje 80 mln zł i zatrudni 125 osób. Już w tej chwili Ceramika Marconi ma kapitał zakładowy 72 mln zł i zatrudnia 65 pracowników.

Zakład specjalizuje się w produkcji gresowych płytek ceramicznych. Wyroby sygnowane marką Ceramika Marconi mają zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. - Zamierzamy trafić w wymagania odbiorców, którzy do tej pory skłaniali się do płytek wyższego segmentu produkowanych we Włoszech i Hiszpanii. Sukces marki Polcolorit pokazał, że potrafimy produkować płytki o unikalnym wzornictwie, wysokiej jakości, które śmiało konkurują z płytkami z kolebki ceramik i- wyjaśnia Barbara Urbaniak-Marconi, prezes zarządu Polcolorit S.A. Początkowo Ceramika Marconi produkować będzie kolekcje płytek gresowych o rzadko spotykanym na rynku wymiarze 45 x 45 cm. Docelowo produkcja obejmie gres o wymiarach do 60 x 60 cm.

W Ceramice Marconi znajduje się również instalacja do produkcji granulatu – podstawowego surowca do produkcji płytek ceramicznych. Granulat z zakładu zabezpieczy potrzeby obu spółek Grupy Polcolorit. Do tej pory Polcolorit zaopatrywał się w granulat u dostawcy niemieckiego. –Własny granulat oznacza spore oszczędności. Spodziewamy się, że począwszy od 2007 roku wyniosą one 5 mln zł średniorocznie- komentuje Witold Pandel, dyrektor finansowy Polcolorit S.A.

– Do tego spodziewamy się uzyskać kolejne oszczędności w postaci wspólnej polityki zakupowej obu spółek Grupy, wykorzystania do sprzedaży, zwłaszcza eksportowej, kanałów dystrybucyjnych spółki-matki oraz obniżki kosztów ogólnego zarządu z powodu tożsamych zarządów i rad nadzorczych obu firm - dodaje.

Dalszych informacji udziela:
Witold Pandel,
Dyrektor finansowy Polcolorit S.A.
tel. (75) 754 73 10,
tel. kom. 609 674 321

<b> Szanowni Internauci, komentarze do tekstów sponsorowanych są blokowane automatycznie </b>
Redakcja

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group