Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4339
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ceramiczna wystawa

Sobota, 5 października 2019, 7:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 11:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ceramiczna wystawa
Fot. Przemek Kaczałko
Wystawa prac ceramicznych i z gliny, autorstwa Katarzyny Koczyńskiej–Kielan – to kolejna propozycja Galerii BWA, z którą można się zapoznać odwiedzając jeleniogórską placówkę kultury. W piątkowy wieczór (4 października 2019 r.) odbył się wernisaż wystawy.
Możemy podziwiać dzieła wspaniałej artystki, która wróciła do dawnych tradycji garncarskich Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na tej wystawie pokazujemy prace fascynujące, które w większości powstały w Chinach - to zupełnie inny proces - powiedziała Luiza Laskowska, dyrektorka Galerii BWA.

Wystawie towarzyszy motto, będące cytatem z Olgi Tokarczuk:
„ Taka daleka podróż powinna pozostać ćwiczeniem z obcości. Ten dziwny stan umysłu jest w gruncie rzeczy stanem twórczym. Mobilizuje nasz umysł do wytężonej pracy, każąc korzystać mu z całego kapitału wiedzy, doświadczenia i intuicji, jaki zgromadził przez lata. Tak pobudzona wyobraźnia staje się zarówno wielkim pomocnikiem, jak i podstępnym wrogiem.(…)”.

Katarzyna Koczyńska-Kielan – artystka sztuk wizualnych, zajmuje się rzeźbą ceramiczną. Absolwentka wrocławskiej PWSSP. Od roku 1987 związana zawodowo z macierzystą uczelnią. Doktor habilitowana, od 2007 roku pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP. Od 1991 roku prowadzi stworzoną przez siebie autorską Pracownię Koła Garncarskiego, w której reaktywowała nauczanie technik garncarskich wprowadzając autorski program kształcenia. Autorką licznych prac ceramicznych, w tym kolekcji: Wieże, Katedry, Kręgi czasu, Pejzaż zamknięty, Pejzaż wewnętrzny, Pejzaże wyobraźni, cykli prac zrealizowanych w Chinach tj. m.in.: Znaki; Fizjonomia przestrzeni. Chińskie Inspiracje; Chińskie bramy oraz licznych realizacji kompozycji reliefowych.

Wystawę można oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1 w Jeleniej Górze do 5 listopada 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group