• Czwartek, 20 lutego 2020
  • Godz. 0:43
  • Imieniny: Leontyny, Leona, Zenobiusza
  • Czytających: 7254
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – zaprasza!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 lutego 2014, 9:10
Aktualizacja: 9:12
Autor: KSON
Fot. KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych uzyskał w 2014 roku dofinansowanie na realizację projektu pt. ”Działalność Międzyregionalnego Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych”. Jest to kontynuacja działań prowadzonych przez KSON już od kilku lat. Założeniem projektu jest pomoc w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne oraz osoby z ich otoczenia.

W ubiegłym roku doradcy i konsultanci CIWON na terenie zarówno Jeleniej Góry jak i Punktów Informacji – prowadzonych w ramach Biur Regionalnych KSON - w Krakowie, Toruniu, Gliwicach, Gdańsku i Cieszynie, udzielili ok 20 tysięcy porad.

W roku bieżącym nowe ośrodki regionalne powstaną w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Ta ponad regionalna działalność KSON zmierza do wspieranego przez PFRON działania na rzecz ujednolicenia systemu informacji i procedur dotyczących niepełnosprawności w całym kraju. Do dyspozycji zainteresowanych, osób starszych i niepełnosprawnych, nadal pozostaje ogólnopolska bezpłatna infolinia 800 700 025, działająca od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 16.00.

W siedzibie KSON dyżurują specjaliści z zakresu prawa, psychologii, psychoterapii, doradztwa zawodowego, a od tego roku także psychoonkologii i ds. poradnictwa socjalnego. Prowadzone jest również poradnictwo obywatelskie - wsparcia w tym zakresie udziela Społeczny Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Ziemi Jeleniogórskiej. Porady udzielane są osobiście w siedzibie KSON na ul. Osiedle Robotnicze 47a, a także telefonicznie oraz mailowo (info@kson.pl, praca@kson.pl, rzecznik@kson.pl). Więcej informacji o projekcie: www.kson.pl.

Od grudnia ubiegłego roku budynek KSON nie posiada barier. Nie tylko usunięto większość wewnętrznych progów do pomieszczeń, ale również wykonany został podjazd dla wózkowiczów. W planach KSON na pierwsze półrocze 2014 roku przewidziano również remont toalet i dostosowanie ich do niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeż 8-02-2014 19:25
Brawo Staszku S.
~KOZERA 9-02-2014 8:45
tych porad było jak bez KOZERY to 100 tysięcy typu " Basia zadzwoń do Gosi na infolinię żeby była statystyka numer jest darmowy"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group