Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7023
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu jeszcze tego lata

Poniedziałek, 26 maja 2014, 7:17
Aktualizacja: Wtorek, 27 maja 2014, 7:23
Autor: Angela
Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu jeszcze tego lata
Fot. Angela
Jest już projekt budowy nowego centrum sportu, rekreacji i wypoczynku w Osiedlu Zabobrze III w Jeleniej Górze. Zadanie będzie realizowane przez dwie instytucje, które po połowie podzieliły się 600 tys. zł kosztów: Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Urząd Miejski w Jeleniej Górze. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na roboty budowlane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy skorzystają z centrum jeszcze tego lata.

Pierwsze takie centrum wybudowane przez JSM przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze w minionym roku potwierdziło, że pomysł budowy takich atrakcji jest trafiony. Obecnie – jeśli tylko sprzyja pogoda – korzystają z niego całe rodziny: dzieci z placu zabaw, młodzież i dorośli z siłowni pod chmurką, a osoby starsze – z ławeczek ustawionych dookoła. A nowe centrum, które stanie pomiędzy ul. Wiłkomirskiego a Sygietyńskiego, ma mieć o wiele bogatsze zaplecze.

- To, co jest przy ul. Noskowskiego, to tylko namiastka tego, co planujemy zrobić przy tzw. górce na Zabobrzu – mówi prezes JSM Mirosław Garbowski i pokazuje projekt: parku linowego, siłowni pod chmurką z 20. urządzeniami do ćwiczeń i małą architekturą.

Miasto – z tytułu prawa własności – zajmie się przygotowaniem terenu. Wykonawca wyłoniony w ogłoszonym właśnie przetargu rozbierze to, co teraz stoi na placu i wybuduje nawierzchnię utwardzoną z kostki betonowej i granitowej oraz nawierzchnię bezpieczną – piaskową. Wykona także renowację stołu tenisowego i zamontuje go w nowym miejscu, postawi nowe oświetlenie, odtworzy trawniki oraz zamontuje kosze, stojaki na rowery, słupki betonowe, a także tablicę informacyjną z regulaminem centrum.

- Naszym zadaniem będzie zakup i montaż urządzeń – mówi Mirosław Garbowski. – Będzie park linowy, plac zabaw dla małych dzieci, ale również z urządzeniami starszych - w wieku 10 – 14 lat. Dla bezpieczeństwa użytkowników, całość będzie monitorowana – wymienia prezes.

I to nie koniec. Jeszcze w tym roku bowiem, nieco skromniej, ale jednak, zostanie zagospodarowany plac pomiędzy budynkami Karłowicza 23-31. Na ten cel Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje przeznaczyć około 200 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group