Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7909
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Centrum Obsługi Mieszkańca pracuje pełną parą

Środa, 23 listopada 2011, 12:54
Aktualizacja: 12:54
Autor: UM
Po rekordowym – wydawałoby się – poniedziałku 31 października, kiedy Centrum Obsługi Mieszkańca urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze przyjęło 288 osób, intensywność pracy w tym wydziale nie maleje.

- Każdy dzień potwierdza słuszność takiego rozstrzygnięcia, to znaczy zebrania wszystkich stanowisk z różnych branż, mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami w jednym miejscu, w jednej sali, w warunkach właściwej recepcji – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Interesantów jest coraz więcej, a że obowiązuje system szczegółowej rejestracji, to możemy powiedzieć, kiedy było ich 344, czy 333, bo o tak dużych grupach jest mowa.

Najliczniej interesanci odwiedzają stanowisko „ewidencji ludności”, bo bywa tam i ponad setka osób dziennie, ale sprawy są z reguły krótkie, przyjmują trzy osoby, zdecydowanie mniej jest gości na stanowisku „geodezji”, ale tam z kolei sprawy bywają skomplikowane i wymagają dokładnej analizy przedkładanych dokumentów, a zdarza się, że dziennie obsługiwanych jest tu do 60 osób.

Powoli goście magistratu przywykają do elektronicznej rejestracji i elektronicznej informacji o kolejności przyjęć, który z jednej strony pozwala na pełną jasność – kto po kim do jakiego stanowiska, a z drugiej gwarantuje pełną statystykę przyjęć, przydatną w korektach struktury Centrum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
328
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group