Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8516
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Centrum bez korków?

Wtorek, 24 grudnia 2019, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 27 grudnia 2019, 10:28
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Centrum bez korków?
Fot. WAC
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia weszły w życie zmiany w organizacji ruchu w centrum Szklarskiej Poręby. Czy zgodnie z oczekiwaniami magistratu, spowodują one odciążenie komunikacyjne centrum miasta w sezonie zimowym?

Trwała zmiana organizacji ruchu dotyczy ulicy Uroczej. Ruch po korekcie odbywa się tam tylko w jednym kierunku – w stronę SKI Areny. Natomiast prawy pas ruchu został wydzielony jako tzw. bus pas, po którym może się poruszać tylko miejski ski bus, taksówki oraz ski busy z hoteli i pensjonatów.

Ruch jednokierunkowy rozpoczyna się powyżej Muzeum Mineralogicznego na wysokości hotelu Diament. Ponadto w ulicę Uroczą nie będą mogły wjeżdżać autokary. Odpowiednie znaki informujące o zakazie staną już przy parkingu na Kilińskiego i będą informować, że w odległości 500 metrów, wspomniany zakaz zaczyna obowiązywać.

Od najbliższego weekendu (28 – 29.12) w Szklarskiej Porębie mają kursować ski busy, aby zapewniać dojazd narciarzy do stacji SKI Arena Szrenica. Na trasie o długości trzech kilometrów będą trzy przystanki: startowy na parkingu miejskim przy Netto na ulicy Turystycznej, pośredni – parking miejski przy ulicy Kilińskiego oraz końcowy – parking miejski przy ulicy Turystycznej przy SKI Arena Szrenica (obok pensjonatu Gawra). Powrót na przystanek startowy ulicami Turystyczną i Stromą. Ski busy mają kursować co 20 minut. Pojazd będzie wyposażony w bagażnik narciarski. Opłata za przejazd wyniesie 1 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

14
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
16
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group