Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5533
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Cenny dar dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Poniedziałek, 28 listopada 2016, 7:09
Aktualizacja: Wtorek, 29 listopada 2016, 8:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Janowice Wielkie: Cenny dar dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
Fot. MDP w Janowicach Wielkich
Nowe hełmy strażackie kupiono w ostatnim czasie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Janowicach Wielkich. – Pieniądze na ten cel przekazał nam Dr. Schneider z Radomierza, który nie pierwszy raz wspomaga nas finansowo – mówi Sylwester Szkaradek, opiekun młodych strażaków.

Zakup jest szczególnie ważny w kontekście szkoleń młodych strażaków, ale także planów jednostki do wystawienia młodzików w ogólnopolskich zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych.

- Obecnie mamy 19 członków w wieku od 8 do 16 lat i cały czas staramy się ich wyposażać w odpowiednie umundurowanie i sprzęt – mówi Sylwester Szkaradek, który drużyną opiekuje się wraz ze Stanisławem Tatarzynem. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów takich jak Dr. Schneider, który współpracuje z nami od 2014 roku. Początkowo przekazywał nam nagrody konkursowe dla dzieci, a w roku minionym zasilił nas kwotą 1000 zł na mundurki. Taką samą kwotę otrzymaliśmy w tym roku i kupiliśmy za nią hełmy – dodaje opiekun MDP w Janowicach Wielkich.

A potrzeb tu nie brakuje. – Cały czas dochodzą do nas nowi członkowie, w ostatnim czasie dołączyło pięć osób, które trzeba ubrać i wyposażyć. Dzieciom nie wytłumaczy się, że nie dostaną munduru bo brakuje pieniędzy. Tym bardziej doceniamy więc wszystkich, którzy nas wspierają i bardzo im za to dziękujemy – dodaje S. Szkaradek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group