Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2747
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cenny dar dla jeleniogórskiego szpitala

Czwartek, 9 marca 2017, 11:11
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2017, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cenny dar dla jeleniogórskiego szpitala
Fot. Przemek Kaczałko
W wyniku wsparcia ludzi wielkich serc, którzy zakupili wyjątkowe bombki, a także wsparcia Fundacji Banku PKO BP udało się zebrać środki na zakup pompy objętościowej oraz defibrylatora, które wczoraj (8.03) inicjator akcji przekazał do Oddziału Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

- W ubiegłym roku dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dotację na sprzęt najpotrzebniejszy w kwocie miliona złotych, który zaspokoił nasze potrzeby mniej więcej na poziomie 1/15 – opisał potrzeby WCSKJ dyrektor placówki Tomasz Dymyt, który podkreślił, że inicjatywy podmiotów zewnętrznych są bardzo cenne.

Pomysł narodził się na bazie obserwacji i współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wiele lat temu – powiedział Mariusz Synówka, inicjator akcji, która w sumie dostarczyła do jeleniogórskiego szpitala sprzęt o wartości ok. 35 tysięcy złotych. - W tym roku kupiliśmy pompę objętościową do kroplówek i defibrylator dla chirurgii dziecięcej – dodał M. Synówka, który zapowiada, że już zgłaszają się artyści chcący malować bombki na kolejną edycję zaplanowaną na grudzień. - Tegorocznej akcji nie byłoby, gdyby nie pomoc Adama Niklewicza – zaznaczył organizator charytatywnej akcji.

Przedstawiciele szpitala podkreślają, jak ważny jest to dar dla ich placówki. Na oddziale chirurgii dziecięcej nie było do tej pory pompy i w samym szpitalu jest z tym duży problem. - Pompa jest niezbędna do naszej pracy, podobnie jak defibrylator, który zapewnia bezpieczeństwo – powiedziała Agata Pominkiewicz, pielęgniarka oddziałowa chirurgii dziecięcej. - Dzieci wymagają wolnego podawania płynów, więc musimy posiadać takie pompy, żeby wyeliminować ryzyko zbyt szybkiego podania ich dożylnie – dodała A. Pominkiewicz.

Mariusz Synówka zapowiada, że w najbliższym czasie dzięki wsparciu Fundacji Banku PKO BP zakupione zostaną cztery defibrylatory szkoleniowe dla jeleniogórskich szkół podstawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group