Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6629
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cenny dar dla jeleniogórskiego szpitala

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 marca 2017, 11:11
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2017, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W wyniku wsparcia ludzi wielkich serc, którzy zakupili wyjątkowe bombki, a także wsparcia Fundacji Banku PKO BP udało się zebrać środki na zakup pompy objętościowej oraz defibrylatora, które wczoraj (8.03) inicjator akcji przekazał do Oddziału Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

- W ubiegłym roku dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dotację na sprzęt najpotrzebniejszy w kwocie miliona złotych, który zaspokoił nasze potrzeby mniej więcej na poziomie 1/15 – opisał potrzeby WCSKJ dyrektor placówki Tomasz Dymyt, który podkreślił, że inicjatywy podmiotów zewnętrznych są bardzo cenne.

Pomysł narodził się na bazie obserwacji i współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wiele lat temu – powiedział Mariusz Synówka, inicjator akcji, która w sumie dostarczyła do jeleniogórskiego szpitala sprzęt o wartości ok. 35 tysięcy złotych. - W tym roku kupiliśmy pompę objętościową do kroplówek i defibrylator dla chirurgii dziecięcej – dodał M. Synówka, który zapowiada, że już zgłaszają się artyści chcący malować bombki na kolejną edycję zaplanowaną na grudzień. - Tegorocznej akcji nie byłoby, gdyby nie pomoc Adama Niklewicza – zaznaczył organizator charytatywnej akcji.

Przedstawiciele szpitala podkreślają, jak ważny jest to dar dla ich placówki. Na oddziale chirurgii dziecięcej nie było do tej pory pompy i w samym szpitalu jest z tym duży problem. - Pompa jest niezbędna do naszej pracy, podobnie jak defibrylator, który zapewnia bezpieczeństwo – powiedziała Agata Pominkiewicz, pielęgniarka oddziałowa chirurgii dziecięcej. - Dzieci wymagają wolnego podawania płynów, więc musimy posiadać takie pompy, żeby wyeliminować ryzyko zbyt szybkiego podania ich dożylnie – dodała A. Pominkiewicz.

Mariusz Synówka zapowiada, że w najbliższym czasie dzięki wsparciu Fundacji Banku PKO BP zakupione zostaną cztery defibrylatory szkoleniowe dla jeleniogórskich szkół podstawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 9-03-2017 11:51
Brawo Panie Mariuszu
~zaboberek 9-03-2017 12:09
"...Fundacji Banku PKO...",ale którego Banku PKO?BP czy też SA?
~Duch Gór 9-03-2017 13:54
Panie Mariuszu , 🥇To bardzo ładny prezent dla dzieci korzystających z tego szpitala .
~Asik 9-03-2017 14:11
Super jak najwięcej takich akcji.
~tak 9-03-2017 14:18
Polacy to mają nieźle, gdyby nie jakieś zbiórki, darowizny, darczyńcy, ludzie o dobrych sercach i grubych portfelach, to pewnie w szpitalu byłyby tylko łóżka, ciekawe o co tutaj w tym wszystkim chodzi? Strach pomyśleć, człowiek mógłby znaleźć się w szpitalu, a tam nie ma strzykawki, bo ktoś zrezygnował z jakiejś darowizny...za to ministrowie mają super opiekę medyczną, więc czarny ludu dalej tyraj na rządzących, a oni już ci pokażą, dlaczego brak jest wiadomości o zebranych pieniądzach przez Owsiaka. I nie próbuj nawet nie zapłacić abonamentu za RTV, bo przecież masz niezależną telewizję TVP i tylko tam prawdy się dowiesz....
~ 9-03-2017 16:05
Pięknie ale najcenniejszym darem, jaki mógłby szpital otrzymać to PERSONEL!!! Od najwyższego do podstawowego!!! NIC nie zastąpi wykwalifikowanej pielęgniarki, rzetelnej salowej oraz wykształconego i wypoczętego lekarza! NIC! Żadna maszyna i żadna rurka!!!
~.. 9-03-2017 17:01
Brawo.. piękny dar.., Pan Dyretkor ma się czym chwalić a czy zdążył się pochwalić że zabrał Pielęgniarką dodatki.. i nasz cudowny rząd że chce zabrać wyimaginowane 1600 zł które w rzeczywistości jest niespełnymi 400zł.. także nowy sprzęciku naucz się obsługiwać sam.
~franiek 9-03-2017 18:34
Banksterzy fundują sprzęt do ratowania niewolników banksterki.
~ 9-03-2017 23:56
Jak można zabrać pielęgniarką dodatki? To jakaś rzecz lub czynność? No chyba, ze pielęgniarkom, ale to raczej wykształcona osoba nie pisała...
~do zaboberka 10-03-2017 7:40
Nie ma czegoś takiego jak PKO SA, jest PEKAO SA. Ogarnij się trochę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group