Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8814
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Cena brawury i nieuwagi

Czwartek, 29 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:37
Autor: TEJO
Cztery osoby pod kołami samochodów to bilans wypadków, które wydarzyły się w minionych dniach w Jeleniej Górze i okolicach.

W Szklarskiej Porębie kierujący samochodem marki Smart 51-letni mieszkaniec Rawicza nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i potrącił przechodzące przez ulicę dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat. Do zdarzenia doszło przy ulicy Turystycznej. Nastolatki są mieszkankami Szklarskiej Poręby. Piesze przewieziono do szpitala, gdzie poddano je badaniom. Kierowca był trzeźwy.

Z kolei w Jeleniej Górze przy ulicy Cieplickiej Niemka, która prowadziła audi A6, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu z ul. Romera. Uderzyła w renault, za którego kierownicą siedział mieszkaniec Piechowic. Auto wpadło na chodnik i potrąciło 27-letnią piechowiczankę. Kobieta skręciła staw kolanowy. Po udzieleniu pomocy zwolniono ją do domu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Za to prawie 2, 40 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni jeleniogórzanin, który na prostym odcinku drogi w Miłkowie potrącił prawidłowo idącą poboczem 54-letnią mieszkankę miejscowości. Kobieta doznała wstrząśnienia mózgu i stłuczenia klatki piersiowej. Sprawca wypadku trafił do policyjnej izby zatrzymań. Czeka go sprawa w sądzie i utrata prawa jazdy. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi kara do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group