Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4154
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cegły znów runęły na chodnik obok przechodniów

Czwartek, 29 stycznia 2009, 14:03
Aktualizacja: 14:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cegły znów runęły na chodnik obok przechodniów
Fot. Angela
Tym razem chwile grozy przeżyli piesi, którzy wczoraj przechodzili chodnikiem przy ulicy 1 Maja 57. Obok nich spadł kawałek ozdobnego gzymsu, który roztrzaskał się na ziemi. Straż miejska zabezpieczyła okolicę taśmą, a dzisiaj zarządca budynku ZGL „Północ” usunął odpadające elementy.

O odpadających cegłach z gzymsu budynku przy ulicy 1 Maja 57 policja otrzymała zgłoszenie wczoraj pod wieczór. Sprawę przekazano straży miejskiej, a ta zabezpieczyła chodnik taśmą i o niebezpieczeństwie powiadomiła zarządcę budynku. Dzisiaj rano na miejscu pojawiła ekipa z samochodem wyposażonym w wysięgnik.

– Nasi pracownicy odbili wszystkie elementy gzymsu, które się ruszały – usłyszeliśmy w ZGL „Północ”. W tej chwili nie mam już tam zagrożenia, ale chodząc obok wiekowych budynków, trzeba patrzeć zarówno pod nogi, jak i w górę.

Mieszkańcy natomiast oczekują, że ZGL- e znajdą bardziej nowoczesne rozwiązanie i w końcu zacznie patrzeć nie tylko pod nogi i górę, ale ...w przyszłość. Większość poniemieckich budynków – zwłaszcza na obrzeżach śródmieścia– jest w opłakanym stanie. A skutki takiego utrzymania kamienic mieszkańcy odczuwają na co dzień.

Niedawno pisaliśmy o cegłach, które spadły na ul. 1 Maja nieopodal zegara i przy ulicy Klonowica. Widocznie musi dojść w końcu do tragedii, by zarządcy zaczęli dbać zarówno o remontowanie budynków, jak i wykonywanie tego solidnie.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group