Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3197
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolków: Castle Party 2015 za nami

Środa, 22 lipca 2015, 0:49
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2015, 7:31
Autor: walbrzyszek.com
Bolków: Castle Party 2015 za nami
Fot. Walbrzyszek.com
W minioną niedzielę (19.07) zakończyła się kolejna edycja festiwalu muzyki w klimacie rocka gotyckiego. Już po raz dwudziesty drugi zamek w Bolkowie zaprosił wielbicieli muzyki zwanej dark independent, czy inaczej gotyckim rockiem na festiwal pod nazwą Castle Party.

Miłośnicy tego typu muzyki z Polski i krajów europejskich spotkali się w tym miejscu już po raz osiemnasty (wcześniejsze edycje miały miejsce na Zamku Grodziec). Festiwal rozpoczął się w czwartek, 16 lipca, potrwał do niedzieli.

Dziedziniec bolkowskiego zamku, hacjenda, były kościół ewangelicki to niektóre z miejsc, w których rozgrywały się główne wydarzenia w ramach Castle Party, ale mroczną atmosferę fundowaną przez uczestników festiwalu czuć było w całej okolicy.

22 edycja Castle Party przyniosła wiele muzycznych spotkań, które trwały niejednokrotnie całą noc. Uczestnicy koncertów mogli zasmakować w najbardziej oryginalnych i niezwykłych brzmieniach goth- rock, dark wave, synth-future pop, electro, new romantic, industrial rock oraz wielu innych. Na bolkowskich scenach wystąpiły między innymi takie formacje jak: Juno Reactor, L'ame Immortelle, Wardruna, Nachtmahr, Merciful Nuns, Inkubus Sukkubus,The Frozen Autumn, Heimataerde, Hate, H.EXE, Antimatter, PSYCHE i inne znane wśród fanów jego gatunku muzycznego zespoły.

Festiwal był nie tylko sposobnością do bliższego zapoznania się z muzyką gotyckiego rocka, ale także okazją do poznania ludzi o podobnych pasjach i gustach. Cztery festiwalowe dni w Bolkowie to również całe mnóstwo charakterystycznych i z pewnością niecodziennych strojów, kostiumów.

Tegoroczna edycja festiwalu Castle Party to po raz kolejny impreza na skalę międzynarodową o bardzo wysokim poziomie, która zaskarbia sobie wielu miłośników i stałych bywalców.

Redakcja Walbrzyszek.com dziękuje za możliwość umieszczenia zdjęć z portalu Czadrow.pl

Więcej zdjęć pod linkiem http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,28637

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group