Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6757
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Były utopce, upiory i inne mary. Sobota z duchami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 30 października 2011, 8:12
Aktualizacja: 10:17
Autor: Petr
Fot. Petr
W minioną sobotę w Jeleniej Górze i sąsiednich miejscowościach w pubach, restauracjach i klubach muzycznych odbyły się huczne imprezy Halloween. Upiory, wampiry, czarownice i inne mary – te nocne stwory królowały w weekend w stolicy Karkonoszy.

W Jeleniej Górze tłoczno, głośno, z humorem choć w prawdziwych klimatach dance macabre było m.in. w reaktywowanym niedawno klubie Kwadrat w budynku JCK przy ulicy Bankowej i w Orient Expressie mieszczącym się w dawnym budynku dworca PKP. W tych lokalach nocą z soboty na niedzielę rządziły krwiożercze wampiry, rozchichotane wiedźmy, dyniogłowi, mary, utopce i inne „straszliwe” stwory pląsające w rytm muzyki na żywo lub mrocznych, mocnych dźwięków z konsoli dj’s dMarka, Mańka i Diaffa.

– Ja i moja koleżanka odwiedziliśmy w sobotę zarówno Kwadrat, jak i Orient Express. Na obu imprezach bawiłyśmy się świetnie, choć ostatecznie zostałyśmy w Oriencie z uwagi na więcej miejsca do zabawy. Co nie oznacza, że w Kwadracie było gorzej – po prostu, naszym zdaniem tam bardziej sprawdzają się imprezy kameralne, a my chciałyśmy „straszyć z pompą” aż do białego rana. Tak czy siak, było genialnie! – entuzjazmowały się Marta i Basia, „czarownice” i miłośniczki imprez Halloween.

Weekend z Halloween w Jeleniej Górze należy zaliczyć do udanych. Tym razem, nie zawiedli ani właściciele lokalów gastronomiczno-rozrywkowych, ani frekwencja. A we wtorek – Dzień Wszystkich Świętych. Po hucznych zabawach, czas na kontemplację i godne uczczenie bliskich nam zmarłych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Uważny" 30-10-2011 9:19
JUTRO Dzien Wszystkich Świętych.....hmmm... chyba z kalendarzem jakby cos nie tak w jelonce ...bo jutro to chyba 31 października dopiero...
~ 30-10-2011 9:41
"A jutro – Dzień Wszystkich Świętych." A nie czasem pojutrze ?? Widać,że jeszcze nie ogarnięci po imprezie Halloween
~Upiór 30-10-2011 11:33
Halloween to nie nasza tradycja ,to wyraz amerykanizacji życia ,gdzie nawet Św. Mikołaj,król Artur,cesarz rzymski ,są murzynami.Jedna duża lipa i zakłamanie.Dzieciakom wbija się do głowy pierdoły,rodem z amerykańskich filmów. W Europie mamy swoje tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych i to o wiele ciekawsze i piękniejsze,ale tego się nie przypomina i nie preferuje.Bo to co nasze to jest beeeeeeeeeee !!!!
~ 30-10-2011 12:23
/Upiór/Nie straszne te upiory z zabaw halloweenowych,ale to co napisałeś, to mrozi krew w żyłach.ZABAWA- wiesz co to znaczy?Ile masz lat?,że negujesz sposób relaksu Tych,którzy chcą właśnie tak.Co z tego,że tradycja amerykańska?NIE TRZEBA UBRAĆ SIĘ W STRÓJ DIABŁA,ŻEBY CZYNIĆ ZŁO!Zapożyczanie cudzych tradycji nie jest niczym złym.Wszystko ma swoje miejsce i czas.Jeśli nie chcesz brać udziału w takich zabawach jak mikołajki,walentynki ,zabawy karnawałowe,to nie zabieraj innym tej przyjemności.Do biura nie ubierzesz się w kostium np.diabła a tu jest na to czas i miejsce.Jeśli tak popierasz polskie tradycje,to czemu nie zorganizujesz takiej alternatywnej imprezy.Lepiej się śmiać, i niż płakać i utyskiwać,że świat poza granicami, to jedno wielkie zło.Trochę więcej TOLERANCJI I DYSTANSU.
~ 30-10-2011 12:48
/Upiór/ Twoja postawa może tym dzieciakom uczynić więcej zła niż halloweenowe harce.Dla nich nie ma znaczenia skąd wzięła się ta tradycja ale ILE SŁODYCZY przyniosą do domu.Jeśli Je wygonisz spod drzwi swojego domu,to raczej CIEBIE UZNAJĄ ZA DIABŁA a nie samo święto.Błędem dorosłych jest to,że świat dzielą -na świat dziecka i świat dorosłych.Można bawić się wspólnie i przy tworzeniu samego już kostiumu czerpać wspólnie radość.To w przyszłości zaprocentuje na pewno.Często negujemy coś i nie bardzo wiemy dlaczego.Odpowiedź pozostawiamy dziecku,które w żaden sposób nie rozumie co złego jest w tej amerykańskiej zabawie.Czy ktoś pyta dziecko,czy wyprawianie np.hucznych imienin w domu musi dla niego też być fajną zabawą, jeżeli dla dorosłych jest?
~ 30-10-2011 13:16
/Upiór/ Zastanawiam się też, w ilu fajnych imprezach związanych z polską tradycją,-brałeś udział ,a których mimo wszystko w naszym regionie nie brakuje.Gorsze czy lepsze ale SĄ.Nie wyobrażam też sobie, gdyby ktoś chciał MI ZABRAĆ moje wspomnienia z dzieciństwa związane z Mikołajem,mimo,że prezenty z uwagi na zasobność portfela moich Rodziców nie zawsze szły w parze z moimi marzeniami.Dzisiaj to ja często jestem takim Mikołajem dla innych i wiara, w tamtego z dzieciństwa nie uczyniła mnie gorszym człowiekiem wręcz przeciwnie.,,Opowieść wigilijna,,którą przyniósł mi Ówczesny Mikołaj głęboko pozostała mi w pamięci, aż do dnia dzisiejszego.
karmazyn 30-10-2011 15:20
Upiór - to NIE JEST amerykańskie święto. Nawet przebieranie się nie jest wzięte z USA. To celtycki/irlandzki zwyczaj. Czyli europejski.
Piipi Jelonkowa 30-10-2011 15:25
~OJEJ ! .. strasznie fajne dziewczyny,które mogą odstraszyc .. *swoich chłopaków !
~Biuralista 30-10-2011 18:10
"Do biura nie ubierzesz sie w kostium np.diabła a tu jest na to czas i miejsce". Drogi Beznicku,u nas w biurze jest kilku diabełków.Pracują w normalnych ubraniach. Nie muszą zakładać diabelskich kostiumów. A i tak są rozpoznawalni.
Piipi Jelonkowa 30-10-2011 18:45
*Hi,.. *hi .. ale te dziewczynami są bezpieczne ! .. gdyż *nie mogą byc czarownicami,bo tylko dziewczyny ważące poniżej 49 kg mogą latac na miotle i .. byc czarownicami ! /..patrz.zdj. /
~diabełek xd 30-10-2011 20:08
ale i tak najbardziej podobał mi się występ tancerek.. to fajne, ładne, utalentowane laski.. a wyglądały po prostu boskkkkkko !!!
~mim 30-10-2011 20:13
Czekam na tego,kto przywróci nasze zaduszkowe tradycje.Konia z rzędem temu z młodych,kto wie jakie one były.Dlaczego zatem propaguje się to co jest nam kulturowo obce,a zanikają tradycje nam bliskie? Dlaczego zanikła tradycja nocy świętojańskiej? Wie ktoś? Czasem się topi Marzannę i to wszystko.... Trzeba wrócić do Szczypki i innych opisujących polskie i słowiańskie zwyczaje.
~;) 30-10-2011 20:19
Szkoda że redaktor nie uwiecznił tej atrakcji w Oriencie http://www.youtube.com/watch?v=HRgwJPeemb0
~utopiec 30-10-2011 20:41
Impreza w Oriencie świetna. Najlepszy Halloween do tej pory jaki odbył się w Jelonce. Bawiło się około 250 osób, do tego sporo przebranych ludzi. Świetny klimat, wystrój i muza - czad !!!
~ 30-10-2011 21:51
Do:/mim/Dlaczego czekasz?Zrób to sam.Chętnie przyjdę na taką wieczornicę zorganizowaną przez Ciebie.Dla Twojej także informacji ,,zaduszkowe,, tradycje wcale nie zaginęły.Tylko widać,że nie śledzisz do końca,tego co się dzieje nie tylko w mieście ale w kraju.Tradycja Nocy Świętojańskiej/Nocy Kupały/ absolutnie nie zanikła.Odsyłam chociażby na YouTobe.Mam nadzieje,że zawarte tam informacje filmowe rozwieją Twoje wątpliwości w tym temacie.W naszym regionie odbywa się mnóstwo imprez związanych z tą tradycją. Bywa,że zainteresowani uczestnictwem w nich, nie wiedzą którą wybrać.Tyle ich jest.Jest tylko inny problem.Niektóre środowiska(chociażby kościelne)negują takie imprezy określając je mianem pogańskich imprez.Mało wiesz/mim/bardzo mało.Proponuję się uaktywnić i brać udział a nie utyskiwać.
rymcycymcy 30-10-2011 21:56
Imprezka pierwsza klaska ! ...dziewczyny w czarnych strojach czują się znakomicie, bo ...czarne wyszczupla ! ;)
Piipi Jelonkowa 30-10-2011 22:10
..do - [~Rymcycymcy ] .. nie bój się ! .. one nie mogą latac na miotle,gdyż dziewczyny poniżej 49 kg .. mogą *tego dokonac !
~ 30-10-2011 22:20
Do:/mim/Dla uspokojenia powiem Ci jeszcze,że oprócz wspomnianych przeze mnie kultywowanych do dzisiaj tradycji i organizowanych w związku z nimi imprez,także w naszym regionie należą:Bale karnawałowe,bale dobroczynne,zapusty,malowanie pisanek,śmigus-dyngus,palmy wielkanocne,kiszenie kapusty,darcie pierza,kolędowanie,jasełka..
~Ogór Skiszon 30-10-2011 22:53
I ja tam byłam, i ja i ja i ja! Dało radę! Więcej imprez! Więcej takich miejsc!! Bawić, bawić, nie narzekać!!
~zdziwiona 30-10-2011 23:55
Ktoś tutaj rozpisuje się o rzekomych imprezach i kultywowaniu tradycji. Ja się pytam - w której szkole o tym się mówi i to organizuje? Mnóstwo imprez - ciekawostka...
~Upiór 2 31-10-2011 7:47
Do (~ i karmazyn). Jak nie wiecie to nie wypowiadajcie się. Halloween w dzisiejszej postaci ,to typowa amerykańska papka. Może i do swojego Halloween wzięli coś z europejskiej tradycji (duchy) , ale na tym koniec.Za oceanem to nawet Św.Mikołaj może być murzynem i chińczykiem.Ta tradycja już opanowała świat w wersji amerykańskiej.Święty jest staruszkiem ,ale broń Boże świętym i w ogóle robi coś innego niż robił w starym świecie.W Ameryce to nawet Boże Narodzenie to tylko dzień świąteczny ,oparty na jakiejś tam tradycji. Czy jest to związane z Narodzeniem Pana ?Raczej nie. Amerykanie tworzyli i tworzą własne wizje starych tradycji ,eksportując je za pomocą Hollywood.Jest to kaszanka i stek idiotyzmów ,którymi kiedyś zafascynował się świat. Ameryka się kończy ,teraz pora na Chiny.
~ 31-10-2011 7:54
Nie ciekawostka- fakt.Nie mnie oceniać czy w szkole mówi się o kultywowaniu tych tradycji ale myślę,że tak. Przynajmniej za moich czasów-bardzo.Co zaprocentowało w dalszym życiu i wszystkie te tradycje rok rocznie, staram się pokazywać poprzez takie właśnie imprezy.I nie tylko ja bo jest ich sporo.Jeśli zaś chodzi o:kiedy i gdzie- to wystarczy śledzić prasę,portale.. i bywać.
~ 31-10-2011 8:05
do:/Upiór/ Masz wybór.Dzisiaj kościół ogłosił alternatywną imprezę do tej halloweenowej- ,,Chrystus nie boi się dyni,,będzie można spotkać się w kościołach napić się herbaty,kawy,porozmawiać.Dla każdego coś odpowiedniego.
~ 31-10-2011 8:35
Widzisz /Upiór2/nawet wtedy za tego starego jak piszesz Mikołaja nie wszystkie dzieci mogły spełnić swoje marzenia.Każda tradycja łączy się także z zabawą.W każdym kraju Boże Narodzenie obchodzone jest inaczej,wątek narodzenia Pana pozostaje ten sam.Osobiście też nie lubię tych hollywoodzkich naleciałości ale jeśli ktoś sobie przyozdobi balkon,taras ogromną ilością światełek,to jego sprawa-jego koszt.Dobrze jest chociaż raz w roku zobaczyć kolorowe ulice w tym szarym smutnym świecie.Dużo można by dyskutować np -dlaczego choinka?itd.Człowiek jest istotą rozumną i wolną ma prawo do własnego kreowania swojego świata.Jedni wolą Hollywood a inni Chiny, jeszcze inni ani jedno ani drugie.Jedni biorą drudzy dają.Jak? niech każdy odpowiada przed własnym sumieniem.Porozmawiać zawsze można.
~ 31-10-2011 8:41
Każdy powód do zabawy jest dobry. Ale przecież nie obowiązkowy. Po co krytykować? Każdy ma prawo celebrować święta w indywidualny sposób. Nic mi do tego, co robi sąsiad, byle zachowywwał się z kulturą.
~ 31-10-2011 9:12
/Upiór2/Oprócz świąt i obrządków z nimi związanych,są jeszcze tradycje kulinarne,które wymieszały się dzisiaj w każdej świątecznej kuchni np.kutia. Indyk jest też potrawą hołubioną w USA ale często gości na polskim świątecznym stole, przede wszystkim ze względu na walory smakowe i zdrowotne.
~ 31-10-2011 9:28
/Biuralista/ Ominę Twoje biuro szerokim łukiem bo jak tak interpretujesz przepisy jak czytasz teksty, to się nie dziwię,że petent chodzi od drzwi do drzwi.
karmazyn 2-11-2011 14:16
do ~Upiór 2. Mówisz, ze to amerykańskie święto. Otóż nie jest amerykańskie. To, że w USA to rozpropagowali w takiej formie nie czyni go automatycznie amerykańskim. Tak samo można powiedzieć, że Boże Narodzenie jest amerykańskim świętem lub zamerykanizowanym. Poza tym, niestety każde święto kościelne, katolickie ma podłoże głęboko pogańskie, czy Ci się to podoba, czy nie. Bo chyba nie powiesz, ze nie stroisz choinki lub nie święcisz jajek. A przy okazji, możesz zawsze iść do kościoła, możesz też przywdziać włosienicę... Mamy wolny wybór i wolność wyznania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group