Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4098
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Były policjant jednak winny

Sobota, 30 kwietnia 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
W miniony piątek Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze po odwołaniu się od wyroku sądu rejonowego obrońcy oskarżonego, ponownie rozpoznał sprawę Marka Cz. z Janowic Wielkich, który został skazany za spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie auta po pijanemu.

W mocy został utrzymany wyrok: rok ograniczenia wolności i prace na cele społeczne po 20 godzin miesięcznie. Marek Cz. został oskarżony i skazany za to, że 18 października 2009 roku jadąc samochodem pod wpływem niemal trzech promili alkoholu wjechał do rowu.

Ex-funkcjonariusz początkowo przyznał się do winy, ale później wycofał jednak wszystkie zeznania i twierdził, że jest niewinny. Tłumaczył przed sądem, że przyznał się do winy bo był słaby psychicznie i bał się dłuższego pobytu w areszcie śledczym. Następnie przez długie miesiące powoływał świadków, którzy mieli udowodnić, że w chwili drogowej kolizji za kierownicą pojazdu siedział jego kolega. Sąd nie dał jednak wiary tym zeznaniom i uznał je za linię obrony oskarżonego.

Ponadto wobec Marka Cz. sąd utrzymano zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Obrona wnioskowała o uniewinnienie Marka Cz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group