Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4666
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była policjantka usłyszała wyrok za alarmy bombowe

Środa, 10 lutego 2016, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 11 lutego 2016, 7:59
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Była policjantka usłyszała wyrok za alarmy bombowe
Fot. Archiwum Jelonki.com
Rok więzienia – na taką karę jeleniogórski sąd skazał byłą funkcjonariuszkę jeleniogórskiej policji, 34–letnią Katarzynę H. za fałszywe alarmy bombowe. Wcześniej kobieta była karana m.in. za działalność w gangu złodziei, a także za wyłudzenie kredytów i fałszowanie dokumentów. Ostatni wyrok zapadł z końcem stycznia br. Jest on nieprawomocny.

W sierpniu i listopadzie 2014 roku Katarzyna H. dzwoniła na numery alarmowe informując policję o ładunkach wybuchowych podłożonych w jeleniogórskim sądzie. Po co to robiła? Chciała w ten sposób uniknąć rozpraw, w których występowała jako oskarżona. Po fałszywych zgłoszeniach pracownicy sądu byli ewakuowani. To powodowało odroczenie rozpraw przeciwko Katarzynie H. zaplanowanych na 13 sierpnia i 12 listopada 2014 roku. W tej sprawie była policjantka odmówiła składania wyjaśnień.

Był to już trzeci wyrok skazujący byłą policjantkę wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na karę więzienia. W 2013 roku Katarzyna H. została skazana na 3,5 roku więzienia i 1,5 tys. zł grzywny za udział w próbie włamania do placówki bankowej w Starej Kamienicy oraz włamania do sklepów w Karpaczu i Jeleniej Górze.

Natomiast z końcem listopada 2015 roku jeleniogórski sąd skazał ją na dziewięć miesięcy więzienia i obowiązek naprawienia szkody za wyłudzenie kredytów oraz posługiwanie się dowodem osobistym należącym do innej osoby. Kobieta, od 5 marca br. do 5 kwietnia 2013 roku, na cudzy dowód tożsamości zaciągnęła przez internet siedem kredytów o łącznej wartości około 3,5 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group