Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8319
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była olimpiada przedsiębiorczości dla uczniów

Wtorek, 21 marca 2017, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 24 marca 2017, 10:49
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Była olimpiada przedsiębiorczości dla uczniów
Fot. Użyczone/ZSRA
II edycja Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym Wydziałem Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, pokazała że pojęcie przedsiębiorczości uczniom szkół ponadgimnazjalnych nie jest obce.

Do trzeciego etapu walki o zwycięstwo przystąpiło 24 uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych. Część testowa trwała 45 minut po czym uczestnicy wzięli udział w questingu, który miał na celu zapoznanie ich z infrastrukturą uniwersytetu. W tym samym czasie opiekunowie młodzieży uczestniczyli w prezentacji oferty edukacyjnej Wydziału i Uczelni oraz w warsztacie „Kompetencje przedsiębiorcze uczniów szkół ponadgimnazjalnych – identyfikacja i rozwój” prowadzonym przez dr Agnieszkę Połomską-Jasienowską. Do wygrania były cenne nagrody ufundowane przez Bank PKO SA i Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze oraz staż w Wirtualnej Firmie Consultingowej działającej na Wydziale Ekonomii Zarządzania i Turystyki.

Olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników i docelowo ma objąć swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk.

Laureatami II edycji Olimpiady Przedsiębiorczości zostali:
I miejsce Krzysztof Burawski - Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, opiekun mgr Anna Drozd
II miejsce Patryk Prusinowski - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego Jeleniej Górze, opiekun mgr Elwira Pindyk
III miejsce Klaudia Mazurkiewicz - Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, opiekun mgr Anna Drozd

Laureaci oprócz nagród otrzymali statuetki wykonane przez nauczycielki Liceum Plastycznego: Agnieszkę Ślipko-Strzałkowską oraz Ewę Kopeć-Kotulską.

Szczególne podziękowania Elwirze Pindyk złożyła dziekan dr hab. Elżbieta Sobczak za współpracę oraz za zainicjowanie olimpiady. Wicedyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Anna Szydłowska-Robak złożyła gratulacje laureatom z życzeniami dalszych sukcesów w życiu osobistym i szkolnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group