Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3223
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: By uczniowie byli bezpieczni

Sobota, 31 sierpnia 2019, 12:28
Aktualizacja: Niedziela, 1 września 2019, 6:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: By uczniowie byli bezpieczni
Fot. użyczone
Już w najbliższy poniedziałek (2.09) rozpocznie się nowy rok szkolny. Z tej okazji w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 odbyło się spotkanie poświęcone sprawom bezpieczeństwa uczniów tej placówki oświatowej.

W spotkaniu uczestniczyli: podinspektor Dariusz Szkubiel – naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, Beata Sosulska Baran - asystent Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, Mariusz Synówka – przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, Maria Silbert-Salabura – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, Marzena Dutka – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Jego celem było wypracowanie propozycji działań, które zostaną wdrożone w zabobrzańskiej podstawówce od 2 września przy ścisłej współpracy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły (miedzy innymi rozszerzenie godzin zamknięcia placówki dla osób z zewnątrz oraz objecie szkoły stałym dozorem pracownika szkoły).

Pomysł na przygotowanie takich rozwiązań powstał jeszcze przed końcem poprzedniego roku szkolnego – mówi przewodniczący Rady Rodziców SP nr 8 Mariusz Synówka. - Ten czas wykorzystaliśmy na przeanalizowanie dotychczasowych działań prewencyjnych oraz konieczność zmian względem nowych zagrożeń. Wiąże sie to z wprowadzeniem pewnych zmian w regulaminie szkoły. Okazało się, że jest wiele prostych rozwiązań, po które łatwo sięgnąć. To między innymi wspólne wypracowanie szkicu procedur bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia sytuacji niebezpiecznych, w tym ataków terrorystycznych, będących w przyszłości wykładnią dla wszystkich placówek oświatowych w Jeleniej Górze. Bo pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego dla dzieci jest zarazem ostatnim dzwonkiem dla tych, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem!

Twoja reakcja na artykuł?

7
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
14%
Złości
8
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group