Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11450
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bus darem serca

Niedziela, 9 listopada 2008, 8:35
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
REGION: Bus darem serca
Fot. Mar
Pojazd marki Mercedes przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych trafił w sobotę do Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie. Pieniądze, około 120 tysięcy złotych, zebrały kluby rotariańskie z Jeleniej Góry, Niemiec i USA. Starostwo jeleniogórskie, które zarządza DPS–em dołożyło do kupna pojazdu około 17 tysięcy złotych w związku z gwałtownym spadkiem wartości naszej waluty w momencie, gdy kupowano pojazd.

– Nasz klub co roku stara się pomagać potrzebującym – wyjaśniał pierwszy prezydent Rotary Club w Jeleniej Górze, Zbigniew Ładziński. – Gdy dowiedzieliśmy się, że w tym domu pomocy społecznej praktycznie nie mają czym wozić podopiecznych, bo samochód którym dysponowali, rozsypuje się, ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy.

Jeleniogórscy rotarianie zwrócili się o pomoc do klubu w Key West Sunrise na Florydzie i w Celle niedaleko Hanoweru w Niemczech. Członkowie tych klubów oraz dystryktu południowa Floryda, zebrali ponad 50 tysięcy dolarów.

Poświęcony przez miejscowego księdza samochód, od razu posłużył do przejażdżki kilku podopiecznym. – Na co dzień będzie woził naszych pensjonariuszy do szpitala i przychodni na badania, do rehabilitacji czy na zawody sportowe – wyjaśniał dyrektor placówki, Leonard Jaskółowski. – Jestem bardzo wdzięczny Rotary Club Jelenia Góra, że tak bardzo się starał i zgromadził środki na zakup pojazdu, który posłuży nam przez wiele lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
650
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group