Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7495
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bus darem serca

Niedziela, 9 listopada 2008, 8:35
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
REGION: Bus darem serca
Fot. Mar
Pojazd marki Mercedes przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych trafił w sobotę do Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie. Pieniądze, około 120 tysięcy złotych, zebrały kluby rotariańskie z Jeleniej Góry, Niemiec i USA. Starostwo jeleniogórskie, które zarządza DPS–em dołożyło do kupna pojazdu około 17 tysięcy złotych w związku z gwałtownym spadkiem wartości naszej waluty w momencie, gdy kupowano pojazd.

– Nasz klub co roku stara się pomagać potrzebującym – wyjaśniał pierwszy prezydent Rotary Club w Jeleniej Górze, Zbigniew Ładziński. – Gdy dowiedzieliśmy się, że w tym domu pomocy społecznej praktycznie nie mają czym wozić podopiecznych, bo samochód którym dysponowali, rozsypuje się, ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy.

Jeleniogórscy rotarianie zwrócili się o pomoc do klubu w Key West Sunrise na Florydzie i w Celle niedaleko Hanoweru w Niemczech. Członkowie tych klubów oraz dystryktu południowa Floryda, zebrali ponad 50 tysięcy dolarów.

Poświęcony przez miejscowego księdza samochód, od razu posłużył do przejażdżki kilku podopiecznym. – Na co dzień będzie woził naszych pensjonariuszy do szpitala i przychodni na badania, do rehabilitacji czy na zawody sportowe – wyjaśniał dyrektor placówki, Leonard Jaskółowski. – Jestem bardzo wdzięczny Rotary Club Jelenia Góra, że tak bardzo się starał i zgromadził środki na zakup pojazdu, który posłuży nam przez wiele lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group