Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4277
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Burza w sprawie meczów ekip młodzieżowych KKS–u!

Piątek, 4 października 2013, 22:09
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2013, 7:17
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Burza w sprawie meczów ekip młodzieżowych KKS–u!
Fot. archiwum
Niedawno otrzymaliśmy list otwarty Pana Ryszarda Tawora odnośnie sposobu sędziowania meczów drużyn młodzieżowych KKS–u Jelenia Góra grających w roli gospodarza. Zawody te sędziowane są przez osoby niezrzeszone w strukturach OZPN Jelenia Góra i zdaniem autora listu prowadzone są w sposób naganny. Odpowiedź w tej sprawie wydał Andrzej Kowal, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze.

"Szanowna Redakcjo

Chciałem poinformować o dziwnej sytuacji, która ma miejsce w Okręgowym Związku Piłki nożnej, która to wydała decyzję na korzyść klubu piłkarskiego KKS Jelenia Góra grającego w terenowej lidze młodzików i trampkarzy. Decyzja ta dotyczy sędziowania wszystkich meczów, które KKS rozgrywa na własnym boisku i umożliwia ona wymienionemu zespołowi na sędziowanie własnemu sędziego a nie niezależnemu. Obecnie robi to ojciec jednego z chłopców grających w zespole KKS Pan Mariusz Firmanty.

Decyzja jest dla ludzi związanym ze młodzieżowym środowiskiem piłkarskim tragikomiczna i niewątpliwie wydana została z uwagi na koleżeńskie kontakty Pana Harapina i Pana Królikowskiego (KKS) z OZPN

Efekt tej decyzji jest już widoczny. Pan Firmanty wykazuje się totalnym brakiem przegotowania teoretycznego jak i praktycznego. Na boisku podejmuje wręcz śmieszne i kompromitujące dla siebie i zespołu decyzje i to zawsze na korzyść swojej drużyny.Wyniki piłkarskie tejże drużyny są w znacznym stopniu wypaczone.

Obecnie jest przegotowywany szerszy protest do OZPN w Jeleniej Górze przez kluby piłkarskie z Jeleniej Góry i okolic

Obawiam się że bez nagłośnienia i sprawdzenia tej sprawy przez Państwa redakcję na nic się to zda. A wspomniana organizacja piłkarska realizuje swoje własne prywatne interesy oszukując młodych i pełnych zapału początkujących piłkarzy. A podobno Związek piłkarski ma uczyć zasady FAIR PLAY."

Ryszard Tawor

Odpowiedź prezesa OZPN-u Jelenia Góra Andrzeja Kowala

Szanowny Pan Ryszard Tawor

Odpowiadając Panu na postawione pytania pragnę wyjaśnić co następuje:
1. Jeśli mówi Pan o dziwnej sytuacji panującej w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze to odsyłam Pana do lektury Regulaminu Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2013/2014 paragraf 18 pkt. 16 wyjaśni Panu wątpliwości co do sędziowania meczów w kategorii młodzików i trampkarzy na szczeblu okręgu, innymi słowy dopuszcza się taką ewentualność, czy jest to zasadne a przede wszystkim robione w sposób uczciwy to już jest inny temat i na ewentualne zastanowienie się nad zmianą tego zapisu. Możemy tylko zadać sobie pytanie czy nie zostaje ten zapis regulaminowy wykorzystywany w sposób nie licujący z czystością intencji sędziujących Panów. Zastanawiam się czy wykorzystując z kolei zapisy paragrafu 18 pkt. 5 tegoż Regulaminu nie spełniło by Pańskich oczekiwań i ucięcie wszelkich wątpliwości, namawiam zatem wszystkich kierowników, trenerów bądź opiekunów drużyn przyjezdnych o skorzystanie z tego zapisu i przeprowadzenie losowania „sędziego przygodnego”. Reasumując ten wątek muszę przyznać Panu z całą odpowiedzialnością że jest to jak na razie tylko Pański odzew w tej sprawie.

2. Na 7 sprawozdań meczowych jakie są obecnie w naszej dyspozycji z meczów Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra jako gospodarz meczów młodzików i trampkarzy klasy okręgowej i terenowej mecze te sędziowali: Grzegorz Królikowski 3, Mariusz Firmanty 3, Robert Rodziewicz 1.

3. Moje stosunki koleżeńskie z panami Leszkiem Harapinem i Grzegorzem Królikowskim są na tyle „zażyłe” że odpowiadam Panu z pełną świadomością co piszę że nie różnią się niczym szczególnym jeśli chodzi o setki działaczy piłkarskich naszego okręgu. Dopowiem Panu tylko jedno że Pan Leszek Harapin był na ostatnich wyborach w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej w opozycji do mojej skromnej osoby i Prezesa Padewskiego którego to ja popierałem , a więc proszę sobie samemu dopowiedzieć jaka jest między nami koleżeńskość i zażyłość w kontaktach. Insynuuje Pan nie sprawdzone sprawy czego jest mi z tego tytułu bardzo przykro.

4. Jeśli jest Panu blisko do piłki dziecięcej czy młodzieżowej która powinna być priorytetem w działalności Stowarzyszenia pod tytułem Okręgowy Związek Piłki Nożnej to serdecznie zapraszam Pana na spotkanie z moją skromną osobą w dogodnym dla panu dniu i godzinie celem omówienia nurtujących Pana niejednokrotnie słusznych spostrzeżeń.

5. I na koniec przez lata mojej działalności w Związku nikt mi nie zarzucił kolesiostwa czy realizacji własnych prywatnych interesów jeśli Pan ma taką wiedzę to powinien Pan jak najszybciej zgłosić ten fakt do odpowiednich organów celem wyjaśnienia tych „nieprawidłowości”. Reasumując proszę Pana o trochę wstrzemięźliwości w ferowaniu wyroków zapraszając jeszcze raz Pana do konstruktywnej rozmowy która jestem pewny wniesie wiele więcej niż wzajemne pisanie do siebie nie do końca sprawdzonych i wiarygodnych wiadomości. A już na sam koniec postawa niektórych opiekunów na meczach bądź turniejach „żaków” i „orlików” a więc w najmłodszych kategoriach wiekowych jest dalece od poprawnej a powiem skandaliczna należy również zająć się tym problemem i nie dawać negatywnego przykładu tym młodym adeptom piłkarskim.

Z poważaniem
Andrzej Kowal

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group