Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4959
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Burza o zaręczyny

Czwartek, 3 marca 2022, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Burza o zaręczyny
Fot. OSP Jelenia Góra
Zgłoszeniem sprawy na policję zakończyły się nietypowe zaręczyny jednego z druhów jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia ubiegłego roku przy jednym z budynków przy ul. Kiepury na Zabobrzu. Tego dnia wieczorem pod blok podjechały wozy gaśnicze, w tym podnośnik. Jak się jednak okazało, strażacy nie zostali wezwani tam, aby gasić pożar lub też usuwać inne zagrożenie. Akcja była nietypowymi zaręczynami, jakie postanowił urządzić swojej wybrance jeden z druhów z OSP. Forma tej ceremonii, skądinąd oryginalna, nie przypadła jednak wszystkim do gustu. Jeden z lokatorów budynku uznając, że w tej sytuacji doszło do naruszenia porządku publicznego zgłosił sprawę na policję.

Uważam, że użycie wozów strażackich, które powinny służyć ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego w ten sposób jest niedopuszczalne – mówi pan Krzysztof (dane do wiadomości redakcji). - Sytuacja jako żywo przypominała akcję gaśniczą wywołując duży stres u lokatorów. Auta bojowe blokowały pas ruchu, używano bezzasadnie sygnały świetlne i dźwiękowe. Odpalano również race. Co gorsze, gdy pytaliśmy strażaków co się dzieje, nie udzielali nam żadnych informacji. O tym, że nie była to akcja ratunkowa, ale impreza prywatna dowiedziałem się dopiero dzień później od jednego z sąsiadów.

Jako, że jeden z pojazdów marki Mercedes używanych podczas nietypowych zaręczyn to auto użyczone strażakom z Wiejskiej przez Urząd Miasta, ten musiał wyrazić to zgodę.

Wykorzystanie samochodu Mercedes we wspomnianej uroczystości rodzinnej nastąpiło za zgodą właściwego wydziału UM, która to zgoda była warunkowana oświadczeniem, iż nie naruszy to gotowości bojowej jednostki do realizacji zadań statutowych – informuje Cezary Wiklik z Urzędu Miasta. - Takie wykorzystanie pojazdu służbowego jest elementem tradycji pożarniczych we wszystkich jednostkach OSP w kraju. Oczywiście, UM nie poniósł z tego tytułu żadnych kosztów paliwa i in. Z kolei inne elementy uroczystości wskazane w pytaniu (odpalenie rac, użycie sygnałów dźwiękowych, itp.) to zdarzenia regulowane ogólnymi przepisami, do których w każdych okolicznościach muszą się dostosować uczestnicy i organizatorzy uroczystości.

Zarzutami mieszkańca budynku, w którym miały miejsce nietypowe zaręczyny zdziwiony jest naczelnik OSP z ul. Wiejskiej Grzegorz Liebersbach

Wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, a na użycie auta mieliśmy zgodę Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta - mówi G. Liebersbach. - Myślę, że ten pan jest nieco przewrażliwiony, gdyż jak zdołaliśmy zaobserwować sytuacja innym lokatorom się podobała. Niektórzy bili nawet brawo. Droga cały czas była przejezdna, a kierowcy byli w autach i w każdej chwili mogli je przestawić gdyby ktoś chciał przejechać. Sygnały dźwiękowe zostały włączone dopiero, gdy wybranka naszego kolegi powiedziała „tak”. Podjeżdżając nie używaliśmy syren ani świateł alarmowych.

Twoja reakcja na artykuł?

72
45%
Cieszy
46
29%
Hahaha
5
3%
Nudzi
2
1%
Smuci
21
13%
Złości
13
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1022
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group