Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2316
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bursowy Mikołaj ruszy w trasę

Wtorek, 6 grudnia 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Bursowy Mikołaj ruszy w trasę
Fot. Organizatorzy
Wielka paka dla dzieciaka – to hasło akcji mikołajkowej, której trzecią już edycję organizują młodzi wolontariusze z Bursy Szkolnej nr 1. W tym roku ze wsparciem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Fundacji S.O.S. Codzienność.

Akcja skierowana jest do dzieci z rodzin objętych opieką przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, które są zbyt małe, aby uczestniczyć w balu mikołajkowym organizowanym przez MOPS.

– Dolna granica wieku to 6 lat, ponadto bal taki w tym roku będzie zorganizowany dla 120 dzieciaków, a potrzeby są o wiele, wiele większe. Są tak duże, że w tym roku nawiązałam współpracę z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr1 w Jeleniej Górze i Fundacją S.O.S. Codzienność, aby wspomogli nas w zbiórce słodyczy i zabawek które 6 grudnia trafią do dzieci za pośrednictwem naszego "bursowego" Mikołaja – informuje Dorota Mazur, koordynatorka akcji i wychowawca z Bursy Szkolnej nr 1.

Dziś po godzinie 17 paczki trafią do konkretnych dzieci, które otrzymają prezenty z rąk Mikołaja, dwóch Śnieżynek oraz kilku osób towarzyszących. Jak podkreśla D. Mazur, młodzież bardzo chętnie włącza się w działania, wszyscy chcieliby towarzyszyć Mikołajowi przy wizycie w domach u dzieci. – Korzyść z takiej akcji jest obopólna - dzieci zobaczą św. Mikołaja, dostana paczkę z zabawką i czymś słodkim, a nasza młodzież zapamięta to do końca życia i wyciągnie odpowiednie wnioski – dodaje koordynatorka działań, która liczy na wsparcie akcji w przyszłym roku i latach następnych.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group