Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5810
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Burmistrz Malinowski wycofał oskarżenie przeciwko antagonistom

Środa, 29 grudnia 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Angela
REGION: Burmistrz Malinowski wycofał oskarżenie przeciwko antagonistom
Fot. Angela
W jeleniogórskim sądzie nieformalnie zakończyła się rozprawa przeciwko czwórce oskarżonych o znieważenie i pomówienie burmistrza Karpacza Bogdana Malinowskiego na jednej ze stron internetowych. Sąd umorzył postępowanie, bo samorządowiec wycofał akt oskarżenia. Od tej decyzji sądu strony mogą się odwołać. Oskarżeni mają bowiem prawo wystąpić o uniewinnienie.

Sprawa dotyczyła pomówienia obecnego burmistrza Bogdana Malinowskiego m.in. o pijaństwo i nieobyczajne zachowanie w miejscach publicznych oraz niegospodarność. Wpisy te pojawiły się na jednym z ogólnopolskich forów. Po pewnym czasie zostały usunięte, ale burmistrz Karpacza domagał się zamieszczenia przeprosin, bo jego zdaniem działania miały na celu zniszczenie zaufania mieszkańców do niego, jako burmistrza. Wybory pokazały jednak, że mimo wpisów mieszkańcy zaufania do szefa miasta nie stracili: Malinowski wygrał w cuglach w pierwsze turze. Stąd najprawdopodobniej decyzja o wycofaniu aktu oskarżenia.

Nieformalnie sprawa zakończyła się 17 grudnia br. Na posiedzeniu sądu burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski, wycofał akt oskarżenia przeciwko czwórce oskarżonych w tej sprawie. Wobec takiego stanowiska sąd umorzył postępowanie. Obecnie decyzja sądu została wysłana wszystkim oskarżonym.

– Do części adresatów dotarła, ale nie mamy jeszcze wszystkich zwrotnych poświadczeń odbioru. Od daty doręczenia decyzji oskarżonym przysługuje zażalenie na decyzję sądu. Oskarżeni mogą bowiem wystąpić o uniewinnienie – tłumaczy sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Jednym z oskarżonych był kontrkandydat Bogdana Malinowskiego w wyborach na stanowisko burmistrza, Rafał Gersten. Polityk i animator Karkonoskich Drezyn Ręcznych od początku nie przyznawał się do winy, mówiąc, że są to absurdalne zarzuty. O pomówienia pod swoim adresem oskarżał natomiast Bogdana Malinowskiego.

Za pomówienie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w sytuacji działania za pomocą środków masowego przekazu, kara pozbawienia wolności do roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group