Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7725
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budżet Jeleniej Góry zasobniejszy o prawie 9 mln zł!

Środa, 9 kwietnia 2014, 7:47
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2014, 8:18
Autor: Red
Jelenia Góra: Budżet Jeleniej Góry zasobniejszy o prawie 9 mln zł!
Fot. Zdjęcie ilustracyjne (MT)
Dzięki m.in. wyższym niż planowano dochodom z PIT i CIT, ale też przychodom z innych źródeł, budżet Jeleniej Góry okazał się większy, niż przewidywano. Dzięki temu są dodatkowe pieniądze na remonty dróg, mieszkań komunalnych, imprezy sportowe i kulturalne, a także na centra przesiadkowe. Ta dodatkowa kwota, to prawie 9 mln zł.

Dlatego jednym z punktów wczorajszej (8.04), zwołanej w zwykłym trybie, sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry były zmiany w budżecie miasta. Co dzięki dodatkowym środkom przybędzie?

800 tys. zł to pula przeznaczona na remonty miejskich traktów. Zyskają m.in. ulice: Drzymały, Kruszwicka, Karłowicza, Struga i Chrobrego. Kwota prawie 4. mln złotych (3.856 tys.) jest przeznaczona na inwestycje i zakupy inwestycyjne – przede wszystkim na budowę centrów przesiadkowych, co poprawi sposób funkcjonowania sieci komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej.

Planowana jest kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1. Dla ludzi oczekujących przydziału mieszkań komunalnych dobrą informacją jest, że dodatkowa kwota 500 tys. złotych trafi na remonty zasobu mieszkaniowego i socjalnego.

Policja na polepszenie bezpieczeństwa publicznego otrzyma 130 tys. zł. Spora kwota, bo dodatkowe 400 tys. zł trafi do szkół, na remonty placówek oświatowo-wychowawczych. Do zagospodarowania terenu rekreacyjno-sportowego w Goduszynie (koszt to 322 tys. zł, a pierwotnie w budżecie założono na ten cel 200 tys. zł) zostaną dołożone brakujące pieniądze.

Kolejne 90 i 100 tys. złotych to wydatki na kontynuowanie nauki i usamodzielnienie się wychowanków domów dziecka i na pokrycie kosztów pobytu mieszkańców Jeleniej Góry w domach pomocy społecznej na terenie innych gmin.

O 190 tys. zł zostanie zwiększona kwota dla Teatru im. C.K. Norwida na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Zyska też kultura fizyczna – 250 tys. zł Miasto przeznaczy m.in. na halę i stadion przy ul. Złotniczej oraz basen przy ul. Sudeckiej. Będą też dodatkowe pieniądze na naukę pływania dla dzieci w Termach Cieplickich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group