Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6487
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budują centrum rekreacji

Czwartek, 5 września 2013, 6:22
Aktualizacja: 6:24
Autor: Daria Plichta/ Angela
Jelenia Góra: Budują centrum rekreacji
Fot. Daria Plichta
Centrum Aktywności Sportowej i Integracji Społecznej powstaje w Sosnówce. Będą place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, scena, skatepark i wiata wielofunkcyjna, która w przyszłości będzie mogła służyć jako stoisko wystawowe w czasie lokalnych festynów. Prace mają się zakończyć w listopadzie br.

Inwestycja jest realizowana przez firmę Prefabrykat z Miłkowa. Powstaje w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestorem jest Urząd Gminy w Podgórzynie.

Całkowita wartość projektu to ponad 1 mln 100 tys. zł, z czego 0,5 mln zł stanowi dofinansowanie. Centrum będzie wyposażone w toalety, miejsca parkingowe, ławki i kosze.

Centrum ma wpłynąć na wzrost aktywności i integracji społeczności lokalnej, zagospodarować wolny czas mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży .

- Cieszę się bardzo, że Sosnówka się rozwija – mówi Stanisław Chomiak, mieszkaniec Sosnówki. - Nasza miejscowość zawsze była pomijana .Teraz mieszkańcy sąsiednich miejscowości będą nam zazdrościć, bo nigdzie jeszcze nie wybudowano takiego centrum. Nareszcie będzie gdzie wyjść wieczorem – dodaje.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.

- Zakończenie prac przewidujemy w listopadzie br. - mówi jeden z pracowników budowy.

Centrum powstaje obok Gimnazjum Gminnego im. Janusza Korczaka w Sosnówce, dlatego na zakończenie budowy już nie mogą się doczekać również uczniowie.

- Myślę, że będę tam częstym gościem – mówi Mateusz, uczeń II klasy gimnazjum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group