Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3523
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Budowa parkingu i remonty ulic pod Śnieżką

Sobota, 1 czerwca 2013, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:08
Autor: Mea
Region: Budowa parkingu i remonty ulic pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz
W Karpaczu trwa szereg inwestycji. Budowa parkingu i chodnika dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju oraz przebudowa ulic: Strażackiej, Olimpijskiej i części Gimnazjalnej mają zakończyć się w lipcu.

Ok. 300 tys. zł. kosztuje budowa parkingu i chodnika przy ul. Obrońców Pokoju, które ułatwią zatrzymanie się, postój i dojście do centrum Karpacza. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

- Obecnie deptak w centrum Karpacza wyłączony jest z ruchu samochodowego i brakuje miejsc parkingowych wokół tego terenu. Po zakończeniu budowy parkingu turyści będą mogli pozostawić tam samochód i spacerem przejść do centrum. Miejsc parkingowych będzie ponad 20 – powiedział Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Zakończenie prac planowane jest na 5 lipca. Natomiast do 31 lipca zakończy się przebudowa ulic: Strażackiej, Olimpijskiej i części Gimnazjalnej w Karpaczu. Inwestycja kosztuje 2 mln zł, z czego ponad 1 milion to dofinansowanie z unijnego projektu „Transregio - poprawa dostępności komunikacyjnej do obiektów turystycznych“ w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

- Na tych ulicach jest wymieniana nawierzchnia, budowane są odwodnienia, chodniki i oświetlenie. Będą również ustawione ławeczki. Obecnie montowane są latarnie przy ul. Strażackiej. Trasa ta jest bardzo uczęszczana przez turystów, bo prowadzi do wyciągu na Kopę. Po remoncie stanie się przyjazna turystom, którzy pokonując tę drogę będą mogli usiąść i odpocząć – dodał Ryszard Rzepczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
904
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group